PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Negocjacje płacowe w PGG: Co ustalono?

Udało nam się osiągnąć bardzo dużo, m.in. to, że będzie udział ministra w zespole monitorującym, który co kwartał będzie analizował realizację biznesplanu i wyników spółki. Będziemy dostawać wszystkie materiały, które jako strona społeczna będziemy mogli przeanalizować i merytorycznie rozmawiać - powiedział lider Sierpnia 80 w PGG Przemysław Skupin.

Negocjacje płacowe w PGG: Co ustalono?
Zespół PGG jest wzmocniony przez ministra Tobiszowskiego (fot.pixabay.com)
REKLAMA

• Związki postulują - w związku z lepszymi od zakładanych wynikami spółki - przywrócenie zawieszonej tzw. czternastej pensji oraz m.in. waloryzację wartości posiłków profilaktycznych.

• We wtorek (13 czerwca) związkowcy przedstawili swoje postulaty ministrowi energii Krzysztofowi Tchórzewskiemu i wiceministrowi Tobiszowskiemu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Od efektów rozmów związki uzależniały wcześniej decyzję w sprawie spor.

"Udało nam się osiągnąć bardzo dużo, m.in. to, że będzie udział ministra (Tobiszowskiego - red.) w zespole monitorującym, który co kwartał będzie analizował realizację biznesplanu i wyników spółki. Będziemy dostawać wszystkie materiały, które jako strona społeczna będziemy mogli przeanalizować i merytorycznie rozmawiać" - powiedział po spotkaniu lider Sierpnia 80 w PGG Przemysław Skupin.

"Zespół jest wzmocniony przez ministra Tobiszowskiego; co kwartał będzie analiza i ten zespół ma podejmować decyzje w sprawie naszego porozumienia (z kwietnia 2016 r. - red.), czyli części zawieszonych wynagrodzeń" - wyjaśnił szef Solidarności w PGG Bogusław Hutek.

Czytaj też: Związkowcy w PGG czują się zlekceważeni

Kolejne spotkanie zespołu zaplanowano na lipiec, po podsumowaniu wyników PGG w drugim kwartale tego roku - wtedy też, jeżeli pozwolą na to wyniki spółki, może być podjęta rozmowa o ewentualnym przywróceniu części tzw. czternastej pensji, zawieszonej na mocy porozumienia, zawartego przez związkowców i zarząd spółki w kwietniu 2016 r. W porozumieniu zapisano możliwość przywrócenia zawieszonych elementów płacowych, gdy wyniki firmy będą lepsze od zakładanych.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski potwierdził po spotkaniu, że zespół monitorujący realizację porozumienia, złożony z pięciu przedstawicieli zarządu spółki i pięciu związkowców, będzie nie tylko na bieżąco podsumowywał i analizował działalność PGG w zakresie realizacji biznesplanu spółki, ale także - jak mówił minister - "podejmował ewentualne propozycje pewnych korekt, jeżeli one będą wynikały z bieżącej sytuacji".

"Biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia różnicy zdań między stroną społeczną a zarządem, minister Grzegorz Tobiszowski będzie brał udział raz na kwartał w posiedzeniu podsumowującym wyniki kwartału w takim zakresie, żeby (…) wszystkie sprawy były wypracowywane tak, aby restrukturyzacja powodowała stały wzrost możliwości PGG" - powiedział minister.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Negocjacje płacowe w PGG: Co ustalono?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA