PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Masowe zwolnienia w Twitterze. Elon Musk planuje zwolnić ponad 5 tys. osób

  • jk
  • 21 paź 2022 13:28

Elon Musk planuje przeprowadzić masowe zwolnienia po przejęciu Twittera. Pracę może stracić ok. 5,5 tys. osób.

Masowe zwolnienia w Twitterze. Elon Musk planuje zwolnić ponad 5 tys. osób
Elon Musk w umowie kupna Twittera poinformował potencjalnych inwestorów, że planuje zwolnić 75 proc. z 7,5 tys. pracowników Twittera (fot. Freestock/Unsplash)
REKLAMA

Jak informuje "The Washington Post", w nadchodzących miesiącach pracownicy Twittera prawdopodobnie zostaną dotknięci masowymi zwolnieniami, bez względu na to, kto będzie właścicielem firmy.

Dziennik podaje, że Elon Musk w umowie kupna Twittera poinformował potencjalnych inwestorów, że planuje zwolnić 75 proc. z 7,5 tys. pracowników Twittera - prace utrzyma ok. 2 tys. osób.

Chociaż spodziewano się redukcji zatrudnienia, to jednak skala planowanych przez Muska cięć jest dużo większa niż ta, którą planował Twitter. Firma chciała zmniejszyć płace o około 800 milionów dolarów do końca przyszłego roku, co oznaczałoby zwolnienie prawie jednej czwartej pracowników.

Czytaj też: Elon Musk z góry chce narzucić model pracy. A to błąd

Eksperci, organizacje non-profit, a nawet pracownicy Twittera ostrzegają, że wycofywanie inwestycji w moderowanie treści i bezpieczeństwo danych może zaszkodzić Twitterowi i jego użytkownikom. Przy tak drastycznej redukcji, jaką Musk planuje, platforma może szybko zostać przepełniona szkodliwymi treściami i spamem.

Zgodnie z decyzją sądu w Delawere, Elon Musk ma przejąć Twittera do przyszłego piątku (28 października). Do tego czasu obie strony mają wypracować szczegóły przejęcia.

Przypomnijmy, miliarder w kwietniu złożył ofertę zakupu Twittera opiewającą na 44 mld dolarów. Zaznaczył przy tym, że jednym z jego priorytetów będzie zmniejszenie liczby fałszywych kont na serwisie. W maju wycofał się jednak z oferty, twierdząc, że Twitter nie chce udzielić mu informacji o tym, ile kont użytkowników jest fałszywych.

W lipcu Musk podał, że wycofuje się z zakupu z powodu "fałszywych i wprowadzających w błąd" informacji o firmie. Wkrótce potem Twitter podał Muska do sądu, a cena akcji serwisu znacznie spadła.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Masowe zwolnienia w Twitterze. Elon Musk planuje zwolnić ponad 5 tys. osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA