×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Masowe zwolnienia w big techach. To korekta jakich wiele w czasie kryzysów

  • jk
  • 7 lut 2023 12:20

Optymizmem nie napawa fala zwolnień, która przetoczyła się przez big techy. - Przed nami rok niepewności. Kryzysy są i będą odmieniane przez wszystkie przypadki - mówi w rozmowie z Business Insider Polska Polska Magdalena Kotlarczyk, szefowa Google Polska.

Masowe zwolnienia w big techach. To korekta jakich wiele w czasie kryzysów
Wpływ na sytuację na rynku pracy mają młodzi, których potrzeby i oczekiwania są zupełnie inne niż kolegów ze starszych pokoleń (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Magdalena Kotlarczyk, dyrektor Google Polska w rozmowie z Business Insider Polska podkreśla, że rok 2023 będzie kontynuował trend, który rozpoczął się w 2022. Będzie to rok niepewności, a kryzysy są i będą odmieniane przez wszystkie przypadki.

- Kryzys ekonomiczny, geopolityczny, klimatyczny. Wierzę, że technologia pomoże znaleźć rozwiązania na przynajmniej niektóre z nich. Dla firm technologicznych to szansa i wyzwanie, by w tym obszarze wykonać dużą pracę - mówi Magdalena Kotlarczyk.

Fala masowych zwolnień w koncernach technologicznych

Optymizmem nie napawa fala zwolnień, która przetoczyła się przez big techy, która została poprzedzona wielką rezygnacją za oceanem i wielką rotacją w Polsce. Również Google zdecydowało się na redukcję zatrudnienia.

- Pod koniec stycznia podzieliliśmy się tą trudną wiadomością z pracownikami. Google zredukuję załogę o 6 proc., czyli ok. 12 tys. stanowisk na całym świecie. Zdajemy sobie sprawę, że będzie to oznaczało pożegnanie z bardzo utalentowanymi ludźmi. W ciągu ostatnich trzech lat byliśmy świadkami okresów dynamicznego rozwoju. Aby sprostać temu wzrostowi i go napędzać, firma zatrudniła w tym czasie ponad 65 tys. osób, ale miało to miejsce w innej rzeczywistości gospodarczej niż ta, z którą mamy do czynienia dzisiaj - wyjaśnia Kotlarczyk.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Masowe zwolnienia w big techach. To korekta jakich wiele w czasie kryzysów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA