PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

LOT zwolni mniej pracowników, niż zakładano

 • Autor: PAP/PSZ
 • 12 lut 2021 15:58

W ramach redukcji zatrudnienia z PLL LOT rozstaną się nie 300 pracownikami, jak pierwotnie zakładano, ale z 270 osobami - poinformowała spółka. LOT daje pracę około 8 tys. osób.

LOT zwolni mniej pracowników, niż zakładano
LOT zmaga się ze skutkami kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 (fot. mat. pras.)
REKLAMA
 • LOT przekazał, że w pierwszej kolejności przewidziano możliwość dobrowolnego zgłaszania się pracowników chcących odejść ze spółki, w tym osób, które w ciągu najbliższych dwóch lat osiągną wiek emerytalny.
 • Przewoźnik podkreśla, że rok 2020 "był katastrofalny dla lotnictwa na całym świecie".
 • "Rok 2021, który miał przynieść odbicie w przewozach pasażerskich, pokazuje że restrykcje są póki co raczej zaostrzane niż luzowane i dotyczy to praktycznie wszystkich kontynentów" - zwraca uwagę LOT.

"PLL LOT rozwiąże umowę z mniejszą liczbą pracowników niż pierwotnie uzgodniono ze związkami zawodowymi. Dodatkowe 30 miejsc pracy udało się zachować dzięki prowadzonej na bieżąco optymalizacji operacyjnej w poszczególnych obszarach firmy. Osoby, które miały zostać zwolnione otrzymają propozycje zachowania etatów i wykonywania nowych funkcji w ramach struktur LOT-u" - poinformował w piątkowym komunikacie przewoźnik.

Jak dodano, oznacza to, że firmę opuści nie 300 a 270 pracowników. "W sumie obecnie LOT tworzy około 8 tys. miejsc pracy bezpośrednio oraz w związanych z nim spółkach serwisowo-obsługowych" - wskazano.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W drugiej połowie stycznia br. LOT informował, że podpisał porozumienie ze wszystkimi związkami zawodowymi w sprawie redukcji zatrudnienia. Jak podano, w pierwszym półroczu 2021 r. przewoźnik ma dostosować zatrudnienie do post-covidowej rzeczywistości. Zgodnie z przekazaną wówczas informacją, z firmą miało się rozstać się nie więcej niż 300 pracowników.

"Od początku pandemii, mimo największego w historii branży lotniczej kryzysu, spółka dąży do zachowania większości zespołu. Dostosowanie zatrudnienia do post-covidowego rynku wymusiły zatwierdzone przez Komisję Europejską i uwarunkowane unijnymi przepisami zasady pomocy publicznej. Spółka musi osiągnąć efektywność ekonomiczną, co w obecnej sytuacji wiąże się z optymalizacją działalności. Relatywnie niewielkie ograniczenie zespołu możliwe jest dzięki oszczędnościom poczynionym przez LOT w innych obszarach, a przede wszystkim w kosztach leasingu samolotów" - przekazał w piątkowym komunikacie LOT.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: LOT zwolni mniej pracowników, niż zakładano

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Kolo 2021-02-13 00:45:03

  Ciekawe czy sukces będzie okraszony nagroda dla zarzadu

 • Kolo 2021-02-13 00:43:45

  Ciekawe czy ten sukces będzie okraszony nagroda dla zarządu?

 • ... 2021-02-12 16:20:05

  ..."rząd" podsypuje LOT pożyczanymi pieniędzmi ("pomaga" powodując nasze zadłużanie) więc wymaga podporządkowania w kwestiach reorganizacyjnych - zresztą co oznacza "...otrzymają propozycje zachowania etatów i wykonywania nowych funkcji w ramach struktur LOT-u..." ? - prawdopodobnie jest to propozycje przejścia na inne stanowisko ("degradacja") z "nowym" (niższym) wynagrodzeniem - jest więc wielce prawdopodobne że te 30 osób i tak zrezygnuje, bo będą zakładały, że ze swoim doświadczeniem znajdą pracę gdzie indziej...ale medialnie brzmi to fantastycznie - 30 miejsc pracy UDAŁO SIĘ zachować. BRAWO WY

  • Rada 2021-02-12 18:57:35

   Weź czopki. Na rozum nie pomogą, ale ból d... świetnie ci ukoją.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA