PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

LOT zwolni kilkaset osób

  • Autor: PAP/JP
  • 24 mar 2021 15:39

W ramach redukcji zatrudnienia w PLL LOT ok. 130 pracowników zdecydowało opuścić spółkę lub przejść na emeryturę; etaty ok. 30 osób udało się zachować, tworząc im miejsca pracy dot. koordynacji pasażerskiego ruchu tranzytowego na Lotnisku Chopina - podała spółka. W sumie z firmy odejdzie ok. 270 osób.

LOT zwolni kilkaset osób
Z LOTu odejdzie ok. 270 osób (fot. Shutterstock)
REKLAMA

W lutym br. spółka przekazała, że ostatecznie udało się jej zachować dodatkowych 30 miejsc pracy, dzięki prowadzonej na bieżąco optymalizacji operacyjnej w poszczególnych obszarach firmy. W sumie z firmy odejdzie ok. 270 osób. W LOT oraz w ramach powiązanych spółek serwisowo-obsługowych zatrudnienie znajduje ok. 8 tysięcy osób.

"Około 130 pracowników samodzielnie podjęło decyzję o opuszczeniu spółki lub przejściu na emeryturę. Dla uratowania dodatkowych miejsc pracy, ok. 30 pracownikom zaproponowano zachowania etatów i przejścia do innych obszarów" - poinformował w środowym komunikacie przewoźnik.

LOT przekazał, że dla tych 30 pracowników utworzono miejsca pracy związane z koordynacją pasażerskiego ruchu tranzytowego na Lotnisku Chopina.

"Zajęcie to zaproponowano wybranym członkom personelu pokładowego. Zachowają oni dotychczasowe warunki wynagrodzeń i będą mogli wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę, wspierając podróżnych na Lotnisku Chopina" - tłumaczy spółka.

Cytowana w komunikacie szefowa HR spółki Beata Koncewicz wskazuje, że "pożegnania z kolegami z LOT-u są przykrą konsekwencją kryzysu, który dotknął branżę lotniczą".

"Na szczęście doświadczenie i unikalne kompetencje części z nich udało się zachować w naszym zespole, zmniejszając tym samym liczę odejść. Na nowych stanowiskach znacząco podniosą oni jakość usług dla pasażerów transferowych na warszawskim lotnisku" - powiedziała Koncewicz.

LOT zapewnił, że osoby odchodzące ze spółki będą mogły skorzystać z programu wsparcia opracowanego przez biuro zarządzania zasobami ludzkimi przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy.

"W ramach programu eksperci spółki przeanalizowali zapotrzebowanie rynku pracy, oferując odchodzącym osobom szereg szkoleń w zakresie uniwersalnych kompetencji cenionych przez pracodawców"- czytamy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: LOT zwolni kilkaset osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA