PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Londyn na językach. Kto i gdzie ucieka z powodu Brexitu, a kto zostaje?

Wygląd na to, że z powodu Brexitu będzie ubywać coraz więcej miejsc pracy w Wielkiej Brytanii. Przenosiny właśnie zapowiedziały QBE, Airbus, czy bankowy gigant JPMorgan.

Londyn na językach. Kto i gdzie ucieka z powodu Brexitu, a kto zostaje?
Daniel Pinto z JPMorgan ocenił, że Brexit wymusi relokację centrów finansowych z Wielkiej Brytanii do Dublina, Frankfurtu lub Luxemburga. (fot.:flickr.com/CC BY-SA 2.0)
REKLAMA

• Konieczność relokacji pracowników ze Zjednoczonego Królestwa zapowiedział w maju ubezpieczeniowy koncert australijski QBE. Firma może przerzucić na kontynent 1300 osób.

• Airbus, który zainwestował dużo w brytyjskie fabryki skrzydeł też stanie przed dużym wyzwaniem, jeśli Brexit nie zagwarantuje dotychczasowego przepływu osób. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• W dalszej kolejności są banki. JPMorgan chce zminimalizować swoje straty, właściwie ewakuując pracowników z Londynu, nawet "na wszelki wypadek".

• W Londynie natomiast chcą zostać Koreańczycy. Już wyrazili gotowość negocjowania nowych bilateralnych porozumień z Londynem. Ponadto w badaniach Colliers International Londyn, mimo Brexitu, to nadal doskonałe miejsce na szukanie pracowników.

Czas ucieka dla Londynu i Brukseli. Od 29 marca minął już miesiąc a wraz z nim pozostały 23 miesiące, które politykom pozostawił Traktat Europejski na finalizowanie negocjacji. Gdy Unia Europejska i rząd Teresy May wypracowują pierwsze założenia Bexitu wiele firm nie ma zamiaru czekać.

W pierwszych dniach maja QBE ogłosiło, że praktycznie już zapadła decyzja o przeniesieniu działalności biznesowej do kontynentalnej Europy.

Ubezpieczeniowy gigant przeniesie pracowników

QBE to australijska, międzynarodowa korporacja ubezpieczeniowa wywodząca się z Sydney. Operuje w 30 krajach całej Europy. Szacuje się, że QBE jest warte 18 miliardów dolarów.

Jak podał The Australian w ocenie firmy Brexit nie odbije się znacznie na jej zatrudnieniu, ale zmusi do przeniesienia etatów do krajów kontynentalnej Europy. QBE operuje na starym kontynencie z Londynu. Pracownicy będą dalej pracować z Wielkiej Brytanii choć pewne zespoły będą relokowane na kontynent.

QBE zatrudnia w Unii, w tym w Wielkiej Brytanii, 1950 pracowników w 16 krajach. 600 z nich pracuje na kontynencie, co pokazuje, że blisko 1300 będzie musiało rozważyć przeniesienie. Jeśli QBE nie chce otwierać nowych centr obsługi klientów, to przeniesie się do Brukseli, Kopenhagi lub Paryża, gdzie ma obecnie oddziały terenowe. Nie można też wykluczyć Düsseldorfu lub Monachium.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Londyn na językach. Kto i gdzie ucieka z powodu Brexitu, a kto zostaje?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA