PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Kilkaset osób na bruk. Znana firma do likwidacji, związkowcy protestują

  • Autor: PAP/JP
  • 29 cze 2021 16:33

Związki zawodowe protestują w sprawie planu likwidacji spółki Hutmen we Wrocławiu. Zarząd tej firmy, produkującej rury miedziane, ogłosił kilka dni temu, że złożył wniosek w tej sprawie do zgromadzenia udziałowców. W Hutmenie pracuje 205 osób.

Kilkaset osób na bruk. Znana firma do likwidacji, związkowcy protestują
Hutmen to jedyny w Polsce producent miedzianych rur instalacyjnych i przemysłowych (fot. PTWP)
REKLAMA
  • "Podejmiemy wszelkie możliwe i zgodne z prawem działania w obronie miejsc pracy wszystkich zatrudnionych w firmie pracowników" - napisano w stanowisku komisji zakładowych dwóch organizacji związkowych, działających w Hutmenie - NSZZ Solidarność i NSZZ Hutników.
  • We wtorek na konferencji prasowej w siedzibie Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ Solidarność związkowcy podkreślili, że Hutmen to jedyny w Polsce producent miedzianych rur instalacyjnych i przemysłowych, które są wykorzystywane w wielu dziedzinach gospodarki.
  • Produkty są sprzedawane w kraju i za granicą. "Produkowane u nas rury mają wszelkie z możliwe certyfikaty, także unijne. Są bardzo trwałe i cenione przez klientów" - mówił mistrz zmianowy w Hutmenie Andrzej Wojtała.

Grupa Boryszew, która posiada 100 proc. udziałów w Hutmenie, przed kilkoma dniami poinformowała w komunikacie, że zarząd spółki Hutmen, po zakończeniu procesu analiz otoczenia biznesowego oraz czynników wpływających na działalność spółki, planuje jej likwidację.

"Powyższa decyzja została podjęta, mając w szczególności na uwadze m.in. przewidywaną w najbliższych latach utratę zdolności spółki do konkurowania na rynku, z uwagi na przestarzałą technologię produkcyjną, wysokie koszty utrzymywania działalności produkcyjnej Spółki i przewidywany stały wzrost tych kosztów, nieuzasadnione technologicznie i ekonomicznie zwiększanie nakładów na remonty i unowocześnianie technologii produkcji a w efekcie oczekiwany brak rentowności" - napisano w komunikacie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Decyzja zarządu spółki Hutmen o zamiarze rozpoczęcia procesu likwidacji - jak podano - została podjęta, mając na względzie przewidywane wyższe korzyści ekonomiczne wynikające z likwidacji majątku spółki względem korzyści wynikających z utrzymywania działalności produkcyjnej.

Boryszew poinformował, że w najbliższym okresie opracowany zostanie plan likwidacji i oszacowane zostaną związane z tym koszty.

Hutmen w 2020 roku miał 329 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz EBITDA na poziomie -22 mln zł (w 2019 odpowiednio: 326 mln zł oraz 59 mln zł). W pierwszym kwartale 2021 roku Hutmen miał 99 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz EBITDA na poziomie 2,5 mln zł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Kilkaset osób na bruk. Znana firma do likwidacji, związkowcy protestują

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • anna 2021-06-29 16:54:02

    jak sie matoły skupiły jedynie na rynku polskim i nie potrafią konkurować na swiatowym to niema zaskoczenia , od dawna wiadomo ze polska kadra menedzerska i handlowa jest na bardzo niskim poziomie analogia do ursusa jedynie co im wychodzi to marnotrawienie i wyłudzanie kredytów

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA