×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Huta Szkła w Zawierciu nie płaci od lutego? Pracownikom puszczają nerwy

  • Autor: GP
  • 21 cze 2017 12:21

Pracownicy mówią lokalnym mediom, że zaległości w wynagrodzeniach to już kilka tysięcy złotych. Zarząd zaprzecza.

Huta Szkła w Zawierciu nie płaci od lutego? Pracownikom puszczają nerwy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Pracownicy zawierciańskiej Huty Szkła informują, że nie są im płacone pensje od zimy, od lutego. Niektórzy mieli nawet otrzymać zapłatę w wyrobach szklanych.

• Informacjom płynącym z załogi huty zaprzecza Jarosław Chłosta, prezes Huty Szkła w Zawierciu.

• Zakład nie jest tylko miejscem wyrobu szklanych artefaktów, jest także zabytkiem, w którym można zgłębić wiedzę o wytwarzaniu szklanych ozdób i naczyń.

 

Jak informował "Dziennik Zachodni" w niedzielę (18 czerwca) napięta sytuacja w Hucie Szkła w Zawierciu dociera do punktu krytycznego. Pracowników irytuje fakt, że zakład nie płaci im pensji, a że zaległości sięgają lutego - strajk wisi w powietrzu.

Napięcie wzrosło po weekendzie (10 i 11 czerwca), w którym trwała Industriada - lokalne święto zabytków przemysłu. Załoga zakładu uczestniczyła w przedsięwzięciu pokazując uczestnikom Industriady jak wykonuje się szklane wyroby. 

- Wynagrodzeń nie otrzymaliśmy od lutego tego roku - mówi "Dziennikowi Zachodniemu" jeden z pracowników, który nie chciał by dziennikarze lokalnej prasy podawali jego nazwisko. - To są już zaległości rzędu kilku tysięcy złotych. Do tego jest dziwna zależność. Zaległe pensje częściej otrzymują mężczyźni, niż kobiety.

W miesiącach miedzy lutym a czerwcem część załogi otrzymywać miała wynagrodzenie w wyrobach szklanych. Wszystkiemu zaprzecza jednak zarząd zakładu.

- To nieprawda, że pracownicy nie otrzymują swoich wynagrodzeń od lutego tego roku. Wynagrodzenia są częściowo pokrywane, a jedna część wydana została w środę (14 czerwca) - mówił Jarosław Chłosta, prezes Huty Szkła w Zawierciu. - Owszem, czasami są opóźnienia w wypłacaniu pensji. Opóźnienia nie wynikają jednak ze złej woli zarządu.

Zakład ma swoją tradycję, pracuje nieprzerwanie od 1884 r. Z racji tak bogatej przeszłości jest częścią Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Hutę można zwiedzać w czasie godzin jej normalnej pracy, obejście całości przemysłowego zabytku trwa około 90 minut. W czasie zwiedzania można zapoznać się z procesem mieszania i dozowania surowców do produkcji szkła, po czym poznaje się formowanie wyrobów przez pracowników, obserwuje się proces zdobienia, grawerowania i w końcu pakowania wyrobów szklanych.

Przy zakładzie mieści się także muzeum szklarstwa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Huta Szkła w Zawierciu nie płaci od lutego? Pracownikom puszczają nerwy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA