PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ford zwolni tysiące pracowników

Koncern motoryzacyjny Ford ogłosił, że jeszcze przed końcem sierpnia tego roku 2000 pracowników niezwiązanych bezpośrednio z produkcja samochodów otrzyma wypowiedzenia. Zwolnienia obejmą także 1000 osób u podwykonawców, którzy dostarczali części do samochodów z napędami spalinowymi. Również Tesla ogłosiła zamiar zwolnienia 10 procent osób w działach niezwiązanych z produkcją aut.

Ford zwolni tysiące pracowników
Ford i Tesla zwalniają pracowników nie związanych z produkcją (fot. mat. pras.)
REKLAMA

2000 pracowników umysłowych koncernu samochodowego Ford jeszcze przed końcem tego miesiąca otrzyma pisma z wypowiedzeniem umowy o pracę. Dotknie to także podwykonawców, którzy zwolnią około 1000 osób. 

- Budowanie nowej przyszłości wymaga zmiany i przekształcenia niemal wszystkiego, co podporządkowane jest sposobowi działania, jaki jest realizowany od ponad 100 lat- napisali w liście prezes wykonawczy Bill Ford oraz dyrektor generalny Forda Jim Farley

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj także: Ford wstrzymuje produkcję z powodu niedoboru półprzewodników

- Musimy zająć się strukturą kosztów, przesunięciem zasobów ludzkich i przygotowaniem przejrzystego projektu na działanie, ponieważ obecnie w zestawieniu z dotychczasowymi i nowymi graczami na rynku motoryzacyjnym nie jesteśmy konkurencyjni. Obserwowaliśmy to od dłuższego czasu, bez wątpienia mamy zbyt wielu ludzi na niektórych stanowiskach i mamy też wynikającego z tego kompetencje, które nie są już potrzebne, a to trzeba zmienić - przekazał Jim Farley

Firma musi szybki dokonać zmiany sposobu działania, aby móc, zgodnie z przyjętą strategią, do 2030 roku produkować połowę samochodów trafiających na rynki w wersji elektrycznej. Znaczna część nakładów inwestycyjnych kierowana jest na stworzenie własnych fabryk ogniw i akumulatorów. Tam też zwiększane będzie zatrudnienie.

Czytaj także: Tesla zwalnia 200 pracowników bo są za drodzy

Kilka dni temu Tesla ogłosiła z kolei plan obcięcia o 10 procent zatrudnienia w działach niezwiązanych bezpośrednio z produkcją. Planowane jest natomiast przyjęcie nowych ludzi do fabryk w Austin w Teksasie i w Brandenburgii w Niemczech, aby możliwe było funkcjonowanie w systemie 24-godzinnym.

- Cięcia są konieczne, ponieważ rozwijaliśmy się bardzo szybko po stronie wzrostu płac, w niektórych obszarach zdecydowanie za szybko, i teraz konieczna jest redukcja siły roboczej - powiedział prezes Tesli Elon Musk.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ford zwolni tysiące pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA