×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

FCA Powertrain chce zwolnić 300 osób, ale na stole są też inne rozwiązania

  • Autor: PAP/JP
  • 22 lut 2023 13:12

FCA Powertrain Poland, informując o zamiarze zwolnienia 300 osób w Bielsku-Białej, zaproponował stronie społecznej dwa inne rozwiązania: zmianę miejsca zatrudnienia lub dobrowolne odejścia – podali w środę związkowcy z NSZZ Pracowników FCA Poland i spółek w Bielsku-Białej.

FCA Powertrain chce zwolnić 300 osób, ale na stole są też inne rozwiązania
Negocjacje związkowców z władzami FCA Powertrain Poland rozpocząć się mają w sobotę (fot. Kamil Czaiński/Wikipedia/CC BY-SA 4.0)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • FCA Powertrain Poland zapowiedziała zamiar zwolnienia około 300 pracowników, w tym 290 osób z produkcji. W bielskim zakładzie pracuje ponad 800 osób.
  • Negocjacje związkowców z władzami FCA Powertrain Poland rozpocząć się mają w sobotę.
  • Sytuacja, która obecnie zaistniała, "jest wynikiem działań proekologicznych w ramach UE".

"Pracodawca poinformował nas o zamiarze dokonania zwolnień grupowych. Zaproponował zarazem dwa inne rozwiązania i to doceniamy. (…) Jedną z propozycji - w ramach pakietu ochrony miejsc pracy - byłoby przemieszczenie pracowników do innych zakładów Grupy Stellantis. Chodzi o fabryki w Tychach i Gliwicach. Pracownicy byliby do tego zachęcani. Drugą opcją jest program dobrowolnych odejść, polegający na rozwiązaniu umowy o pracę z osobami, które zdecydują się na ten krok za porozumieniem. Przewidywana jest jakaś forma premiowania takich decyzji" - powiedział w środę przewodniczący NSZZ Pracowników - Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland i spółek w Bielsku-Białej Jacek Duraj.

Jak dodał, trzecia opcja - zwolnienia grupowe - są najgorszym rozwiązaniem.

"Nie wiem, jaki będzie efekt finalny, bo całe działanie musi podlegać negocjacjom, w których nasz związek będzie uczestniczył. (…) Podejmujemy jednak temat i będziemy poszukiwali z pracodawcą rozwiązań w ramach dwóch pierwszych opcji, które będą najkorzystniejsze dla pracowników" - powiedział Jacek Duraj.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: FCA Powertrain chce zwolnić 300 osób, ale na stole są też inne rozwiązania

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Brunoxp 2023-02-22 15:13:23

    Razem czyli arbuzy- z zewnątrz zieloni ze środka czerwoni, którzy lobbuja w unii za likwidacją samochodów spalinowych nagle przed wyborami interesują się losem zwalnianych pracowników z fabryki produkującej samochody spalinowe. Nowe, nie znałem

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA