Eurocent złożył wniosek o upadłość

Zarząd Eurocent złożył w sądzie wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego wraz z wnioskiem o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Eurocent złożył wniosek o upadłość

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

7 lip 2017 10:57


- Emitent złożył do Sądu Rejonowego dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, VIII Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych wiosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego (...) wraz z wnioskiem o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku (...). Decyzja ta została podyktowana koniecznością podjęcia istotnych działań restrukturyzacyjnych zmierzających do poprawy sytuacji finansowej spółki, a także ochrony praw i interesów spółki i jej wierzycieli - poinformowała spółka.

Zarząd chce, by sąd w pierwszej kolejności rozpoznał wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego.

Czytaj też: Niewypłacalność firmy: Zwolnieni pracownicy dostaną pomoc

- Zgodnie ze stanowiskiem zarządu Eurocent Spółka Akcyjna przedstawionym we wniosku, spółka ta posiada zdolność do osiągnięcia przychodów, która w połączeniu z planowanymi działaniami restrukturyzacyjnymi zmierzającymi do poprawy jej kondycji ekonomicznej, pozwoli w przyszłych okresach zrealizować założoną w ramach proponowanego układu z wierzycielami spłatę zadłużenia oraz pokrywać bieżące zobowiązania, co zarazem pozwoli na uniknięcie ogłoszenia upadłości spółki - podała zarząd firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.