PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Daniel Obajtek zapewnia: pracownicy Lotosu nie mają się czego bać

Po fuzji Lotosu z Orlenem ponad 100 stacji Lotosu będzie rebrandowanych i dostosowywanych do systemów spółki Orlen. - Nie nastąpi to jednak od razu - zapowiada prezes PKN Orlen Daniel Obajtek i przyznaje, że trudno przy takim połączeniu mieć stację obok stacji, bo następuje naturalny ich kanibalizm. Co z pracownikami?

Daniel Obajtek zapewnia: pracownicy Lotosu nie mają się czego bać
Fuzji Lotosu z Orlenem ma nie odbić się na pracownikach (foto.Pixabay)
REKLAMA
 • Po fuzji Orlenu z Lotosem część stacji paliwowych czeka likwidacja. 
 • Decyzje biznesowe nie odbiją się jednak na pracownikach spółek. Gwarantuje im to porozumienie podpisane pomiędzy PKN ORLEN, Grupą LOTOS i związkami zawodowymi obu firm. 
 • Spółka skupia się teraz na dostosowaniu stacji byłego już Lotosu do systemów i standardów spółki Orlen.

W Polsce jest 8 tysięcy stacji paliwowych. - Stacje nie są generalnie problemem w tym procesie - twierdzi prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.  Przyznaje jednak, że z powodu fuzji niektóre stacje paliw połączonego koncernu zostaną zamknięte.

- Proszę sobie zdawać sprawę, że część tych stacji za 10, 15, 16 lat traci swoje znaczenie. Zmieniają się generalnie szlaki komunikacyjne, powstają nowe drogi ekspresowe - twierdzi Obajtek, podkreślając jednocześnie, że spółka przygotowała już 130 miejsc pod budowę zupełnie nowych stacji paliw.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Co z pracownikami stacji?

Decyzje biznesowe mają jednak nie odbić się na pracownikach spółek. Gwarantuje im to porozumienie podpisane pomiędzy PKN ORLEN, Grupą LOTOS i związkami zawodowymi obu firm. Umowa zakłada między innymi 48-miesięczny okres gwarancji zatrudnienia dla pracowników Grupy LOTOS oraz 24-miesięczny okres utrzymania dotychczasowych warunków pracy i płacy,  w tym także miejsca świadczenia pracy. 

To samo porozumienie gwarantuje pracownikom firmy Lotos szkolenia, które mają być gwarancją ich dalszego rozwoju.

- Po pięciu latach zdecydujemy, co dalej - podsumowuje krótko Daniel Obajtek.

Spółka, w ramach środków zaradczych została też zobowiązana przez Komisję Europejską do sprzedania ponad 400 stacji węgierskiemu koncernowi MOL. Orlen nie udostępnia listy 417 stacji, które zostaną przejęte przez węgierski koncern. - Ta transakcja zdaniem Obajtka nie odbije się na ludziach.

- My nie tylko zbywamy ponad 400 stacji, ale i kupujemy. O tym opozycja nie mówi, podkreśla. Zaznacza, że firma kupi 400 stacji od MOL-a, które mają podobny zysk operacyjny jak sprzedawane stacje.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (6)

Do artykułu: Daniel Obajtek zapewnia: pracownicy Lotosu nie mają się czego bać

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Zbawca z kotem 2022-08-05 18:40:31

  Lotos terminale został sprzedany prywatnej firmie dla spadochroniarzy jakby pis nie wygrał wyborów, coś tak samo jak z a4 stalexportowi

 • Polak 2022-08-05 16:50:53

  Lotos jako marka to przede wszystkim oleje rozpoznawalne w wielu krajach świata a przede wszystkim duży kawałek tortu na polskim podwórku. Co będzie z tą częścią biznesu? Szkoda go likwidować. Gdzie tu nasz polski interes?

 • KTO ? 2022-08-05 11:14:59

  Sprzedali 30 procent Lotosu ale w zysku przysługuje nowemu właścicielowi z ruskim rodowodem 50% zysku wypracowanego , a ja się pytam kto na tym zarobił jak to sprzedali za 2 mld zł ?

 • gosc 2022-08-05 11:13:36

  Czego oni Sprzedali część Lotosu za grosze ?

  • Idi na ch. j. 2022-08-05 15:18:26

   Spytaj eurokołchoźników

 • Piotr 2022-08-05 10:39:17

  Pracownicy stacji paliw, zarówno Lotosu jak i Orlenu nie są pracownikami tych koncernów. Są pracownikami ajenta który prowadzi stację. Nie są objęci zatem gwarancjami zatrudnienia i płacy o których mowa w artykule.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA