×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Bombardier zwolni w Niemczech 2200 pracowników

  • Autor: MIW
  • 6 lip 2017 11:37

W ciągu najbliższych kilku lat kanadyjski koncern Bombardier zamierza zlikwidować w Niemczech ok. 2200 spośród 8500 etatów. Informację taką podano po dzisiejszym (6.07) posiedzeniu rady nadzorczej Hennigsdorfie.

Bombardier zwolni w Niemczech 2200 pracowników
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak precyzuje branżowy portal rynek-kolejowy.pl , 1/3 przeznaczonych do likwidacji etatów stanowią stanowiska pracy na czas określony, głównie w zakładach w Hennigsdorfie i Görlitz.

Bombardier to potentat na rynku producentów samolotów, lokomotyw, a także wagonów kolejowych, tramwajowych i pojazdów metra. Zakłady tego koncernu funkcjonują m.in. na terenie Polski (we Wrocławiu, Łodzi, Warszawie i Katowicach, gdzie zatrudnionych jest w sumie ok. 1500 osób). O nich w kontekście wdrażanych zmian na razie nie ma mowy.

Niemieckie fabryki Bombardiera przechodzą obecnie zakrojone na szeroką skalę zmiany. Z jednej strony do 2019 r. koncern zamierza zainwestować w nie do 70 mln euro, chcąc poprawić ich konkurencyjność i ustabilizować finanse. Docelowo zakłady w Bautzen, Hennigsdorf, Kassel, Mannheim i Siegen mają bowiem stać się ośrodkami o strategicznym znaczeniu dla koncernu (z kolei dla fabryki w Görlitz ma zostać opracowany specjalny plan rozwoju). Nie przewiduje się natomiast łączenia zakładów.

Równolegle z tymi działaniami prowadzona jest także restrukturyzacja zatrudnienia. Tylko w ubiegłym roku liczba pracowników w niemieckich zakładach Bombardiera została ograniczona o ponad 1400 osób. To część większego, ogłoszonego jesienią programu restrukturyzacji, który zakłada redukcję zatrudnienia w zakładach Bombardiera o 7500 osób.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bombardier zwolni w Niemczech 2200 pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA