Banki pozbywają się placówek i pracowników

Ubywa stacjonarnych oddziałów placówek finansowych oraz ich pracowników. Ale i tak pod względem ich dostępności jesteśmy w czołówce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Banki pozbywają się placówek i pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Dziennik Gazeta Prawna

19 kwi 2017 6:07


W lutym pierwszy raz od niemal pięciu lat liczba oddziałów bankowych w Polsce spadła poniżej 7 tys. - wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego. W porównaniu z lutym 2016 r. ubyło 425 takich placówek- pisze "Dziennik Gazeta Prawna",

W tak szybkim tempie ich liczba nie zmniejszała się od początków poprzedniej dekady. Wtedy zamykanie oddziałów wiązało się m.in. z trudną sytuacją w gospodarce, która negatywnie przekładała się na wyniki banków.

Teraz koniunktura w gospodarce jest lepsza. Zyskowność zmniejszyła się jednak ze względu m.in. na rekordowo niskie stopy procentowe. Doszedł jeszcze jeden element: klienci codziennych operacji, takich jak przelewy czy zakładanie lokat, dokonują w bankowości internetowej lub mobilnej.

Siedem tysięcy regularnych oddziałów to jednak tylko część sieci placówek naszych banków. Drugie tyle przypada na mniejsze jednostki: filie, ekspozytury czy przedstawicielstwa. W efekcie mamy piątą pod względem liczebności sieć placówek bankowych w Unii Europejskiej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.