×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Bank Millennium planuje zwolnienia grupowe

  • Tomasz Elżbieciak
    TE
  • 7 sty 2020 14:44

Do końca marca 2020 r. Bank Millennium planuje przeprowadzić zwolnienia grupowe, które obejmą nie więcej niż 260 etatów - poinformowała NSZZ Solidarność Banku Millennium.

Bank Millennium planuje zwolnienia grupowe
Na początku października 2019 r. Bank Millennium zakończył kolejny etap integracji z Euro Bankiem (fot. archiwum)
REKLAMA

- 2 stycznia 2020 r. Bank Millennium (…) zawiadomił naszą organizację związkową  o okolicznościach dotyczących zamierzonych zwolnień grupowych w okresie 1 lutego 2020 r. do 31 marca 2020 r. w ilości nie więcej niż 260 etatów w podziale na różne grupy zawodowe - podali związkowcy.

Dodali, że spotkania negocjacyjne zostały zaplanowane na 10, 17 i 24 stycznia.

- Prawidłowo dokonane zwolnienia grupowe nie mogą się odbyć bez konsultacji z zakładowymi organizacjami związkowymi działającymi u tego pracodawcy. Taka konsultacja jest obowiązkiem pracodawcy - podkreślono

- Konsultacje mają na celu możliwości uniknięcia lub zmniejszenia rozmiaru grupowego zwolnienia. Dotyczą spraw pracowniczych związanych ze zwolnieniem, zwłaszcza możliwości przekwalifikowania lub przeszkolenia zawodowego, a także uzyskania innego zatrudnienia przez zwolnionych pracowników - wskazano.

Przypomnijmy, że na początku października 2019 r. Bank Millennium zakończył kolejny etap integracji z Euro Bankiem. Wpis fuzji prawnej w Krajowym Rejestrze Sądowym oznacza, że banki zostały formalnie połączone. Tym samym Bank Millennium przejął wszystkie prawa i obowiązki Euro Banku.

- Od tego momentu, mimo czasowego funkcjonowania pod dwiema markami, jesteśmy jedną firmą, a pracownicy Euro Banku stają się pracownikami Banku Millennium.  Połączony bank, z centralami w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, posiadający 606 oddziałów własnych i ponad 230 franczyzowych jest teraz silniejszy i jeszcze bardziej konkurencyjny - komentował wówczas Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium.

Bank Millennium przejął Euro Bank 31 maja 2019 r. po uzyskaniu wymaganych zgód UOKiK i KNF. 10 września 2019 r. KNF udzieliła zezwolenia na połączenie banków.

Po trzech kwartałach 2019 r. zysk netto grupy Banku Millenium, po uwzględnieniu rezerw i kosztów integracji z Euro Bankiem, wyniósł 534 mln zł - to spadek o 2,6 proc. w skali roku. Bank Millennium utrzymał wzrost organiczny, m.in. rekordową sprzedaż kredytów hipotecznych w wys. 3 mld zł (wzrost o 24 proc. w skali roku) i pożyczek gotówkowych - też w wys. 3 mld zł (+30 proc.).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bank Millennium planuje zwolnienia grupowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA