×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Airbnb zwalnia pracowników i rezygnuje z wakacyjnych staży

  • Autor: PAP/RAF
  • 19 kwi 2020 9:11

Szef firmy Brian Chesky poinformował pracowników za pośrednictwem komunikatora Zoom, ze firma zamierza wcześniej zakończyć współpracę z osobami zatrudnionymi na umowy tymczasowe, przełożyć wakacyjne staże i wstrzymać rekrutację do 2021 r.

Airbnb zwalnia pracowników i rezygnuje z wakacyjnych staży
Szacuje się, że firma zatrudnia od 5 tys. do 10 tys. osób. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Airbnb rozwiąże wcześniej umowy z pracownikami kontraktowymi, zatrudnionymi za pośrednictwem zewnętrznych agencji.
  • Szef Airbnb poinformował ponadto, że firma zamierza opóźnić organizowanie wakacyjnych staży oraz wstrzymać rekrutację do 2021 r.
  • Platforma już w ubiegłym miesiącu wstrzymała rekrutację, obcięła sięgający 800 mln dolarów budżet przeznaczony na działania marketingowe i zmniejszyła o połowę pensje kadry kierowniczej.

Według portalu technologicznego Protocol, Chesky poinformował podczas spotkania online, że Airbnb rozwiąże wcześniej umowy z pracownikami kontraktowymi, zatrudnionymi za pośrednictwem zewnętrznych agencji.

Z maila wysłanego później pracownikom przez Beth Axelrod, wiceprezes firmy ds. zatrudnienia, wynika, że Airbnb "był zmuszony podjąć trudną decyzję o tym, żeby znacząco ograniczyć zatrudnienie" oraz, że pracownicy kontraktowi w ciągu najbliższych dwóch tygodni powinni otrzymać informację od zatrudniających ich agencji o rozwiązaniu kontraktów. Axelrod podkreśliła, że kierownictwo firmy aktualnie dopracowuje szczegóły porozumienia pomiędzy Airbnb a agencjami pracy tymczasowej, ale wiadomo już, że wszystkich zwolnionych pracowników będzie obowiązywał płatny, przynajmniej dwutygodniowy, okres wypowiedzenia. Dodała również, że firma zastosuje pewne wyjątki jeśli chodzi o utrzymanie pracowników "krytycznych dla funkcjonowania firmy", nie zdradziła jednak dodatkowych szczegółów; mają być one znane w najbliższym tygodniu.

Czytaj też: Kiedy do pracy wrócą zatrudnieni w branży fitness?

Szef Airbnb poinformował ponadto, że firma zamierza opóźnić organizowanie wakacyjnych staży oraz wstrzymać rekrutację do 2021 r.

Specjalizująca się w pośredniczeniu w wynajmie krótkoterminowym platforma Airbnb boryka się z problemami finansowymi po tym, jak większość krajów nałożyła na mieszkańców zakaz podróżowania z powodu epidemii Covid-19. Szukając oszczędności, platforma już w ubiegłym miesiącu wstrzymała rekrutację, obcięła sięgający 800 mln dolarów budżet przeznaczony na działania marketingowe i zmniejszyła o połowę pensje kadry kierowniczej. Podczas spotkania Chesky zapowiedział, że do końca roku ani on ani pozostała dwójka współzałożycieli platformy nie będzie pobierała żadnego uposażenia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Airbnb zwalnia pracowników i rezygnuje z wakacyjnych staży

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA