Zwolnienia w PGNiG: 600 osób straciło pracę. Spółka planuje kolejne zwolnienia

• Zatrudnienie w PGNiG po pierwszym kwartale zmniejszyło się o 600 osób w porównaniu do końca ubiegłego roku.
• Spółka planuje dalsze zmniejszanie liczbę pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zwolnienia w PGNiG: 600 osób straciło pracę. Spółka planuje kolejne zwolnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

10 maj 2016 13:58


Na koniec pierwszego kwartału obecnego roku w całej firmie było zatrudnionych 24,8 tys. pracowników. Wszystko jednak wskazuje na to, że będzie ich jeszcze mniej. Decydujące są tu względy ekonomiczne i spadek cen ropy naftowej i gazu ziemnego.

Wysokie ceny surowca zachęcały inwestorów do wykonywania wielu prac przygotowawczych. Popyt na usługi wiertnicze był ogromny. Jednak spadek cen doprowadził do załamania się na rynku. Tysiące pracowników branży zostało zwolnionych, prace poszukiwawcze, zwłaszcza na mniej perspektywicznych złożach zarzucone. Ograniczona została także liczba prac w całkiem nowych lokalizacjach. Firmy muszą się dostosować do nowych warunków rynkowych.

Czytaj też: Fuzja Orlenu Lotosu i PGNiG: Zarząd w Płocku? Premier Szydło zabrała głos

Jak przyznaje prezes PGNiG Piotr Woźniak, dotyczy to także kierowanej przez niego spółki. W tym przypadku chodzi dokładnie o „wiertnicze ramię” PGNiG, jakim jest wchodząca w skład Grupy Kapitałowej spółka Exalo.

- Exalo głęboko się restrukturyzuje, dostosowuje do wymagań rynkowych. Działalność w usptreamie zwłaszcza w Europie siadła – przyznaje prezes Woźniak.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

johnny 2016-07-31 16:26:50

o ja pierd*ole