Zwolnienia w ING. 1700 osób straci pracę

Z powodu redukcji etatów w holenderskich oddziałach ING napięcie rośnie. Jakie są przyczyny zwolnień?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zwolnienia w ING. 1700 osób straci pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

26 lis 2014 9:40


W Holandii szykują się ostre cięcia w ING. W ciągu najbliższych trzech lat bez pracy zostanie 1700 osób. Powodem zwolnień jest zwrot w kierunku bankowości internetowej. Jak informuje spółka w komunikacie, redukcja etatów ma przynieść spore oszczędności - ok. 270 mln euro. Jednocześnie bank planuje rozbudować dział IT. W ciągu dwóch lat chce zainwestować w niego 200 mln euro.

Tego typu działania można zauważyć także na polskim rynku. W ubiegłym roku Citi Handlowy otworzył dwie placówki typu smart. Kolejne mają powstać do końca tego roku. Restrukturyzacja wiąże się z zamknięciem 19 tradycyjnych jednostek i zwolnieniem 792 osób, z czego 684 osób zajmuje się bankowością detaliczną. Są jednak takie obszary, w których brakuje pracowników.

- Citi Services Center bardzo szybko się rozwija i w tym roku planujemy zatrudnić kilkuset pracowników. Oferujemy również pracę w nowych oddziałach smart - mówi Beata Jaźwiec, dyrektor pionu zarządzania kadrami w banku Citi Handlowy.

Czytaj też wywiad z Beatą Jaźwiec: Paradoks w bankach. Zwalniają, ale też zatrudniają

Wiele banków było również zmuszonych do zwolnień z powodu fuzji. Kiedy w 2007 r. Pekao przejmował BPH, pracę straciło 2,5 tys. osób. Przejęcie w 2010 r. BZ WBK przez Santandera zakończyło się likwidacją 500 etatów. Wchłonięcie przez Getin Bank DnB Nord - 650 wypowiedzeń, a połączenie banków Raiffeisen i Polbank (dziś Raiffeisen Polbank) skutkuje zwolnieniem 800 osób.

Czytaj więcej na ten temat: Bankowe fuzje to bankowe zwolnienia

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jar 2014-11-26 14:14:14

Jak widać tworzenie miejsc pracy to dla nieudolnego rządu PO/PSL to priorytet. Nic tylko pozazdrościć.