Zwolnienia w GE również w Polsce

GE poinformowało, że planuje zlikwidować 6500 miejsc pracy w Europie w ciągu najbliższych dwóch lat. - W Polsce zwolnienia mogą dotknąć ok. 260 pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zwolnienia w GE również w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

21 sty 2016 8:05


Kilka dni temu przedstawiciele koncernu GE poinformowali oficjalnie, że planuje on zlikwidować 6500 miejsc pracy w Europie w ciągu najbliższych dwóch lat. Te cięcia to efekt przejęcia przez GE w listopadzie 2015 r. działu energetycznego i działu sieci przesyłowych grupy Alstom. Zwolnienia dotkną także pracowników w Polsce.

- Większość działań restrukturyzacyjnych proponowanych w Europie ominie region Europy środkowo-wschodniej. Proponowane działania mogą dotknąć mniej niż 3 proc. pracowników zatrudnionych przez GE w regionie, czyli nie więcej niż 792 miejsca pracy spośród 28 300 pracowników. W Polsce działania mogą dotknąć około 260 pracowników. Pragniemy zapewnić, że Polska pozostaje dla GE ważnym miejscem dla inwestycji i dalszego rozwoju, gdzie widzimy ogromny potencjał dla tworzenia w przyszłości nowych miejsc pracy. Jednakże w chwili obecnej musimy podjąć wysiłek na rzecz integracji i reorganizacji. Działania te chcemy realizować w atmosferze bliskiej i konstruktywnej współpracy z osobami reprezentującymi pracowników - poinformowało wnp.pl Biuro Prasowe GE w Polsce.

Więcej na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.