Zwolnienia grupowe w PZU SA i PZU Życie

Zarządy PZU SA i PZU Życie podjęły decyzję o wdrożeniu restrukturyzacji zatrudnienia w 2015 r. Zmniejszenie liczby pracowników planowane jest w okresie od 14 maja do 12 czerwca 2015 roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zwolnienia grupowe w PZU SA i PZU Życie

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (PSz)

wnp.pl

8 kwi 2015 14:40


Zwolnienia grupowe mają objąć 152 pracowników PZU SA i PZU Życie SA.

- Zdecydowaliśmy się na restrukturyzację zatrudnienia w formie zwolnień grupowych, ponieważ chcieliśmy utrzymać standard w zakresie dodatkowych odpraw, wypracowany w ramach dialogu ze związkami zawodowymi w latach ubiegłych. Naszym celem jest zapewnienie pracownikom objętym zwolnieniami korzystniejszych warunków odejścia, niż gwarantują to przepisy prawa. Oprócz odpraw gwarantowanych przez tzw. ustawę o zwolnieniach grupowych PZU chce wypłacić dodatkową odprawę zwalnianym pracownikom, którzy zawrą porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę - deklaruje Olga Zarachowicz, dyrektor zarządzający ds. HR w Grupie PZU.

Wzorem poprzednich lat PZU planuje uruchomienie specjalnego programu, który pomoże pracownikom objętym restrukturyzacją w poszukiwaniu nowego zatrudnienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

wykluczona 2015-05-07 19:02:02

Frma sie szczyci ze jest taka przyjazna ludziom ale pracownikow z dlugoletnim stazem zawodowym chetnie sie pozbywa w sposob nieludzki a jest nas dosc spora grupa ktora otrzymuje w podziekowaniu za lata ciezkiej pracy wielkiego kopa to jest przyjazny prcodawca