Zwolnienia grupowe w firmie Roleski

- Około 200 osób, czyli połowę załogi zamierza zwolnić w ramach zwolnień grupowych producent musztard, keczupów i majonezów firma Roleski ze Zbylitowskiej Góry k. Tarnowa (Małopolskie). Będą to pierwsze tak znaczące zwolnienia grupowe w Tarnowie w tym roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zwolnienia grupowe w firmie Roleski

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 wrz 2013 12:43


Redukcja została już zgłoszona do Powiatowego urzędu pracy w Tarnowie. Jak poinformowała PAP w środę Katarzyna Mikuła z Urzędu Pracy, zwolnienia mają się rozpocząć w październiku tego roku. Obejmą praktycznie wszystkie rodzaje stanowisk: od kierowniczych przez administrację, po zatrudnionych przy produkcji.

Pracodawca tłumaczy, że powodem likwidacji stanowisk pracy jest zakończenie przez spółkę inwestycji polegających na automatyzacji procesów produkcji i magazynowania kluczowych produktów.

Według przedstawicielki urzędu pracy, będą to pierwsze tak znaczące zwolnienia grupowe w Tarnowie w tym roku. Wciąż niepewny jest los około 200 pracowników tamtejszej Fabryki Maszyn. Jej niemiecki właściciel złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej przedsiębiorstwa.

Decyzja w tej sprawie ma zapaść w połowie października. Ogłoszenie przez sądu upadłości będzie oznaczało likwidację spółki, a sprzedażą jej majątku zajmie się syndyk, wyznaczony przez sąd.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.