Zwolnieni pracownicy nie radzą sobie na rynku pracy. Mają problem nawet z CV

Okazuje się, że gdy pracownik zostanie zwolniony, ciężko jest mu się odnaleźć na rynku pracy. Większość kandydatów nie szuka nawet aktywnie pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zwolnieni pracownicy nie radzą sobie na rynku pracy. Mają problem nawet z CV

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

29 sie 2014 9:47


Z obserwacji Manpower Group, poczynionych podczas programów outplacementowych wynika, że 95 proc. kandydatów nie potrafi odpowiednio wyeksponować swoich sukcesów w CV. Poszukujący pracy mają również problem z wyszczególnieniem swoich obowiązków w poprzedniej pracy w taki sposób, aby pasowały do profilu poszukiwanego pracownika. Z kolei 90 proc. nie szuka nowego zajęcia aktywnie - informuje „Puls Biznesu”.

Czytaj też: Zobacz najczęstsze błędy w szukaniu pracy i ich nie popełniaj

Hanna Więcewicz z Manpower Grup podkreśla, że największą przeszkodą jest niskie poczucie własnej wartości. Kandydaci nie potrafią się odpowiednio przygotować do rozmowy z rekruterem.

- Uczestnicy naszych programów często nie wierzą, że mają wpływ na przebieg rozmowy kwalifikacyjnej i nie przygotowują się do niej tak jak powinni, np. analizując, co poprawiliby w marketingu produktów firmy - mówi Więcewicz na łamach „PB”.

Czytaj też: Większość menedżerów nie zawaha się odejść z pracy. Wystarczy lepsza oferta

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Zenek z roboty 2014-08-31 20:03:23

Zwolnieni bo są niepotrzebni w Polsce. Najinteligentniejsi się zorientowali i wyjechali. Teraz reszta żebrze o przelewy z zagranicy. Nawet Tusk wyjechał i też będzie załatwiał kasę dla tych co zostali. W tym temacie nic od stuleci się nie zmienia.