ZUS: Dyrektorzy odwołani, jest konkurs na nowych

• Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwalnia z dniem 30 listopada dyrektorów swoich oddziałów.
• Rozpisano konkurs na te stanowiska, dotychczasowi dyrektorzy mogą w nim startować.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

ZUS: Dyrektorzy odwołani, jest konkurs na nowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MN

7 paź 2016 12:04


Decyzją zarządu zakładu został ogłoszony konkurs na stanowiska 43 dyrektorów oddziałów ZUS w całej Polsce. Kompleksowej ocenie zostaną również poddani dyrektorzy centrali - poinformował rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że w ten sposób zakład chce zweryfikować kompetencje kadry zarządzającej "w sposób otwarty i transparentny"

Andrusiewicz poinformował, że 41 dyrektorów oddziałów ZUS (poza dwoma pełniącymi obowiązki dyrektora) otrzymało w piątek odwołania z pełnionych stanowisk z dniem 30 listopada. Jednocześnie na każde ze stanowisk dyrektorskich w terenie został ogłoszony konkurs.

Dokumenty w konkursie można składać w centrali ZUS do 21 października. Wszyscy, którzy spełnią wymagania formalne wezmą udział w teście wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i finansach państwa - wyjaśnił rzecznik. Kompetencje menadżerskie kandydatów sprawdzą eksperci zarządzania kardami spoza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, co ma zagwarantować obiektywizm konkursu - powiedział. Po przejściu tych dwóch etapów o nominacjach zdecyduje prezes ZUS po rozmowie z kandydatami - wyjaśnił procedurę Andrusiewicz. Objęcie stanowisk w oddziałach planowane jest od 1 grudnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.