×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

ZUS chce zatrudnić więcej osób z niepełnosprawnościami

  • Autor: PAP/JS
  • 31 maj 2017 19:59

Chcemy, by 6 proc. wszystkich zatrudnionych w ZUS stanowiły osoby z niepełnosprawnościami - zapowiedział Zakład.

ZUS chce zatrudnić więcej osób z niepełnosprawnościami
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• W środę (31 maja) ZUS i PFRON podpisały porozumienie dzięki któremu Zakład może otrzymać nawet 18 tys. zł dofinansowania do jednego stanowiska pracy.

• Obie instytucje zadeklarowały, że przeprowadzą wspólną kampanię informacyjną, która ma aktywizować niepełnosprawnych.

"Osoby niepełnosprawne to pełnosprawni pracownicy. Musimy wykorzystać w Zakładzie potencjał i doświadczenie tych osób, tym bardziej, że niejednokrotnie ten ich potencjał jest większy niż osób pełnosprawnych. Chcemy by Zakład był miejscem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych i jednocześnie chcemy pokazać, że niepełnosprawność nie oznacza niezdolności do pracy - powiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Prezes zwróciła uwagę, że Zakład dostrzega potrzeby osób niepełnosprawnych. Wspomniała m.in. o nowym wzorze legitymacji emerytów i rencistów, na której część informacji jest napisane alfabetem Braille'a. Przypomniała też, że ZUS wraz z PFRON przygotował informator dla osób z niepełnosprawnościami. Ponadto - kontynuowała prof. Uścińska - w ZUS powołano zespół konsultacyjny ds. kompleksowej rehabilitacji.

Z kolei prezes PFRON Robert Kwiatkowski podkreślił, że misją Funduszu jest stwarzanie warunków umożliwiających osobom niepełnosprawnym pełne uczestnictwo w życiu zawodowym i społecznym. "Naszym naturalnym sojusznikiem jest administracja i instytucje publiczne, które ze względu na społeczną siłę oddziaływania powinny być liderami w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych" - mówił.

Obie instytucje zadeklarowały, że przeprowadzą wspólną kampanię informacyjną, która ma aktywizować niepełnosprawnych.

Prezes ZUS oraz prezes PFRON podpisali w środę dwa porozumienia. Pierwsze dotyczy współpracy w przeciwdziałaniu wykluczeniu zawodowemu i społecznemu osób niepełnosprawnych, drugie - mówi o wsparciu finansowym Funduszu dla ZUS w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami. W ramach programu PFRON "Stabilne Zatrudnienie - osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej" ZUS może liczyć na dofinansowanie jednego miejsca pracy osoby niepełnosprawnej do kwoty 18 tys. zł. Zakład Ubezpieczeń Społecznych może liczyć na dofinansowanie z PFRON na tworzenie i dostosowywanie miejsc pracy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: ZUS chce zatrudnić więcej osób z niepełnosprawnościami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA