Zuckerberg zrugany przez senatora: Dla odmiany zatrudnij amerykańskich pracowników

Senator Jeff Sessions z Alabamy, ostro wypowiada się na temat polityki kadrowej szefa Facebooka, Marka Zuckerberga. Oczekuje od niego, że przyjmie do pracy osoby zwalniane z Microsoftu.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zuckerberg zrugany przez senatora: Dla odmiany zatrudnij amerykańskich pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

12 wrz 2014 12:44


Główny zarzut jaki amerykański senator kieruje do młodego biznesmena dotyczy faktu, iż ten - w jego opinii - zatrudnia zbyt wielu obcokrajowców - pisze "Business Insider".

Czytaj też: Czy Zuckerberg jako szef zasługuje na lajka?

- Czytałem ostatnio, że Facebook jest już wart 200 miliardów dolarów. Czy to nie wystarczająco dużo, żeby móc zatrudniać Amerykanów? - pyta Sessions.

- Twoja firma zatrudnia obecnie 7 tys. pracowników. Powiedzmy, że chcesz zwiększyć zatrudnienie o 10 proc. i przyjąć do pracy kolejne 700 osób. Czy naprawdę uważasz, że w Ameryce nie znajdziesz ludzi, którzy przyjmą twoją ofertę? - atakuje.

Czytaj też: Sekret zbicia fortuny? Wystarczy mieć głupi pomysł

Jako fałszywe traktuje zapewnienia kadry menedżerskiej z branży technologicznej, że na amerykańskim rynku pracy brakuje wykwalifikowanych kandydatów.

- Powiem jeszcze tylko jedno: Facebook ma 7 tys. pracowników, w Microsoft zwolniono 18 tys. Dlaczego pan Zuckerberg, którego nazywają przyjacielem pana (Billa) Gates`a nie pójdzie do niego i nie powie: "słuchaj, muszę zatrudnić kilkaset osób. Może polecisz mi kogoś od siebie?" - mówi senator.

Czytaj też: Wielkie cięcia w wielkich firmach. Tysiące ludzi na bruk

- Może nie będzie wtedy musiał ściągać do pracy kogoś z innego kraju, bo będzie mógł ją podjąć jakiś bezrobotny obywatel naszego kraju - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.