PARTNERZY PORTALU

Zrobili to. Takiej rekrutacji jeszcze Polska nie widziała

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 14 lip 2021 13:50

"Hej, z tej strony Karolina Szabłowska, odpowiadam za działania marketingowe w Ikei. Szukam teraz nowej osoby do swojego zespołu". Tak zaczyna się ogłoszenie o pracę w Ikei, które firma zamieściła w formie podcastu na platformie Spotify. Pomysł spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Zrobili to. Takiej rekrutacji jeszcze Polska nie widziała
Nagranie powstało we współpracy z Edytą Kowal, ekspertką z zakresu doradztwa strategicznego, która prowadzi podcast „Szczypta” (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Podcast ma pozwolić kandydatom lepiej poznać wymagania oraz dowiedzieć się więcej o zespole i działach, z którymi współpracuje się na tym stanowisku.
 • Nagranie powstało we współpracy z Edytą Kowal, ekspertką z zakresu doradztwa strategicznego, która prowadzi podcast „Szczypta”.
 • Wykorzystanie innej formy ogłoszenia niż pisana powoli staje się normą. Przedstawienie kandydatów za pomocą krótkich nagrań testuje na przykład Tik Tok.

Nagranie przedstawiające szczegóły pracy w Ikei trwa 16 minut. Karolina Szabłowska oraz Maja Martyniuk-Wojcieszczuk, senior rekruter z Ikei opowiadają w nim dlaczego uruchamiają rekrutację na stanowisko online content team leadera i jakiej osoby poszukują. Zdradzają też, jak wygląda świat meblowego giganta zza kulis. Podcast jest dodatkiem do tradycyjnego, pisanego ogłoszenia o pracę. Firma liczy, że kandydaci słuchając go lepiej poznają wymagania oraz dowiedzą się więcej o zespole i działach, z którymi współpracuje się na tym stanowisku.

- Proces rekrutacyjny to proces dwustronny. Chcemy dać się lepiej poznać, zainteresować kandydatów. Nie wszystko da się opowiedzieć w ogłoszeniu o pracę. W tym wypadku podcast wydaje się lepszym rozwiązaniem. Zależy nam, by do zespołu trafiła osoba, która ma niezbędną wiedzę, ale też doceni wyjątkowe podejście i poczuje naszą energię - tłumaczy Karolina Szabłowska, country marketing communications manager.

Edyta Kowal, ekspertka z zakresu doradztwa strategicznego, która przeprowadziła rozmowę z przedstawicielkami Ikei i zrealizowała podcast, pytana o to, jakie możliwości w rekrutacji daje podcast, mówi tak:

Całe nagranie "Praca w Ikea: online content team leader" możesz odsłuchać TUTAJ

- Żyjemy w czasach nadpodaży treści, codziennie jesteśmy bombardowani komunikatami, na które wcale nie czekamy. Jednocześnie, dzięki nowym technologiom, zmieniamy sposób konsumpcji treści. Audio jest formatem, po który sięgamy na żądanie, wtedy, kiedy tego chcemy. W dodatku w komfortowych warunkach, aurze intymności, ale i w formie, która pozwala nam - jeśli tylko tego chcemy - robić jednocześnie coś innego. Wygoda, zaangażowanie i bezpośredni kontakt z odbiorcą - to mocne atuty tego formatu - wymienia plusy tego rozwiązania - W rekrutacji podcast to na naszym rynku nowe narzędzie. Pozwala być bliżej kandydata i pokazać human face biznesu dodaje.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (8)

Do artykułu: Zrobili to. Takiej rekrutacji jeszcze Polska nie widziała

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Marek 2021-07-16 07:06:16

  Z opisu wynika, że szukają stu procentowego leminga czyli perfekcyjnie musi znać język angielski i być kompletnym idiotą.

 • Takie moje zdanie. 2021-07-15 09:43:51

  Praca w Ikea? Nigdy. Wolę puszki zbierać.

 • stawo73 2021-07-15 01:28:34

  Ciekawe czy zaznaczają, że ludzie o normalnych poglądach są niemile widziani?

 • 5689 2021-07-14 21:28:02

  U NAS IKEA MA KAMERY Z MIKROFONAMI NAWET W SZATNI. porażka.... Słyszą i widzą jak się przebierasz, a spróbuj cokolwiek powiedzieć krytycznego od razu lecisz. O LGBT to już wcale nie wolno rozmawiać no chyba e zachwalasz działania Ikei. Ja nie kupuje nic w Ikei.

 • marco 2021-07-14 15:38:14

  IKEA która nachalnie i siłą propauje ideologię LGBT w pracy A tych co sie nie zgadzają z ideologię LGBT , wyrzuacają z pracy. Nigdy w życiu bym nie pracaował w takeije lewackiej do cna , firmie.

  • hihihi 2021-07-15 08:05:28

   XD mówisz, ze piszesz komentarze o różnych porach, żeby nikt się nie zorientował, że jesteś jedną osobą? :D

  • zgibniew 2021-07-19 09:15:26

   Pomyśl o tym tak. Czy chciałbyś pracować z talibem? Wiele osób nie i musisz się z tym pogodzić.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA