×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zrekrutowali ponad 800 osób, nadal mają 700 wakatów

 • Justyna Koc
  jk
 • 7 paź 2021 19:00

W 2020 r. Avenga, firma z branży IT, zrekrutowała 439 specjalistów. Teraz ich ofertę przyjęło kolejne 400 osób, a nadal do obsadzenia pozostało około 700 wolnych miejsc pracy.

Zrekrutowali ponad 800 osób, nadal mają 700 wakatów
Firmy IT stawiają na doświadczonych pracowników (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Ciągły wzrost zapotrzebowania na specjalistów IT wynika przede wszystkim z tego, że firmy uruchamiają coraz więcej projektów cyfryzacyjnych.
 • Od zeszłego roku utrzymuje się zapotrzebowanie na osoby z doświadczeniem.
 • W pierwszej trójce najbardziej poszukiwanych kompetencji nadal są: Java (w tym Full Stack), DevOps i Testy Automatyczne.

Avenga działa w obszarze IT, transformacji cyfrowej i staffing services. W ramach linii Transforming Industries świadczy szeroką gamę usług - od doradztwa strategicznego, usług związanych z customer experience, projektowaniem rozwiązań, po tworzenie oprogramowania. W ramach obszaru IT Professionals oferuje outsourcing specjalistów IT.

Niekończąca się rekrutacja

W 2020 r. Avenga, firma z branży IT, zrekrutowała 439 specjalistów. Teraz ich ofertę przyjęło kolejne 400 osób, a nadal do obsadzenia pozostało około 700 wolnych miejsc pracy. Popyt na specjalistów IT rośnie i nawet okres wakacyjny nie przyniósł oczekiwanego przestoju w rekrutacjach. W lipcu tego roku liczba aktywnych zleceń w firmie Avenga była trzykrotnie wyższa w porównaniu z lipcem 2020 roku.

Ciągły wzrost zapotrzebowania na specjalistów IT wynika przede wszystkim z tego, że firmy uruchamiają coraz więcej projektów cyfryzacyjnych. Inwestycje w nowoczesne technologie mają zwiększać konkurencyjność, tworzyć alternatywne kanały prowadzenia działalności i uniezależniać firmy od coraz trudniejszego rynku pracy. Zjawisko dotyczy wszystkich branż, ale najmocniej widoczne jest w telekomunikacji, finansach, ubezpieczeniach i farmacji. W tym roku widać też ponowne uruchomienie rekrutacji w sektorze lotniczym, co może oznaczać wychodzenie tej branży z kryzysu wywołanego pandemią.

Doświadczenie w cenie

- Od zeszłego roku utrzymuje się zapotrzebowanie na osoby z doświadczeniem. Po pierwsze w warunkach pracy zdalnej takie osoby są bardziej samodzielne. Po drugie klienci chcą coraz szybciej komercjalizować efekty wdrażanych rozwiązań. Nie chcą czekać 9-12 miesięcy, ponieważ po takim czasie sytuacja rynkowa może wyglądać zupełnie inaczej – mówi Justyna Wroniak, talent acquisition director w Avenga Poland.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Zrekrutowali ponad 800 osób, nadal mają 700 wakatów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • benetto 2021-10-08 13:25:03

  tja, wypłaty w IT konkretne (zazdroszczę), ale jakby popytać pracowników, co w ich firmach nie działa, to właśnie IT :D aplikacje np. na androidzie - też często bieda z nędzą

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA