ZPP: Pracodawcy nie dyktują już warunków. Witamy na rynku pracownika

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców skomentował wyniki badania Busometr: "Możemy ogłosić, że rynek, na którym pracodawcy dyktowali warunki, jest za nami. Witamy na rynku pracownika".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

ZPP: Pracodawcy nie dyktują już warunków. Witamy na rynku pracownika

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

19 sty 2016 15:48


Związek po raz kolejny zapytał przedsiębiorców sektora małych i średnich firm o ich opinie na temat sytuacji gospodarczej w Polsce.

Ogólny wskaźnik komponentu „Koniunktura gospodarcza” wyniósł 43,97 pkt, co oznacza spadek w stosunku do poprzedniego pomiaru o niemal dwa punkty procentowe.

Bez względu na wielkość przedsiębiorstwa, regionu oraz sektora – nastroje są umiarkowanie negatywne i niewiele się zmieniły od ostatniego odczytu. Tylko przedsiębiorcy z branż: edukacja, turystyka i wypoczynek oraz zdrowie i uroda, a także młode firmy (na rynku nie dłużej niż rok) – wyrażają względny optymizm.

- Przedsiębiorcy są ludźmi praktycznymi, obserwują i czekają co się wydarzy, i oceniają raczej po zdarzeniach gospodarczych, niż po deklaracjach – powiedział Mariusz Pawlak, główny ekonomista ZPP.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.