Znaczny wzrost liczby ofert dla pracowników sprzedaży

W kwietniu co piąta oferta pracy była adresowana do specjalistów IT - wynika z comiesięcznego zestawienie portalu monsterpolska.pl. W dalszym ciągu pracodawcy poszukują kandydatów do działów Obsługi Klienta, którym dedykowano 17 proc. z całej puli ogłoszeń.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Znaczny wzrost liczby ofert dla pracowników sprzedaży

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

12 maj 2014 15:35


Największy wzrost liczby ofert - dwukrotny - zanotowała sprzedaż i powróciła w kwietniu do pierwszej trójki comiesięcznego rankingu z udziałem na poziomie 15 proc.

Branża IT jest jedną z najbardziej stabilnych na przestrzeni ostatnich miesięcy. Oferty pracy dla specjalistów z tej dziedziny stanowiły 20 proc. wszystkich opublikowanych na portalu monsterpolska.pl, a ich liczba wzrosła o 12 proc. w stosunku do marca 2014. Pracodawcy najczęściej poszukiwali programistów (prawie 44 proc. ofert), inżynierów oprogramowania (9,5 proc.) oraz testerów (8,5 proc.).
Drugie miejsce w kwietniowym zestawieniu zajęły oferty pracy z kategorii Obsługa Klienta. 17 proc. ofert opublikowanych przez pracodawców dotyczyło rekrutacji na stanowiska właśnie w tej kategorii. W kwietniu, łączna ich liczba wzrosła aż o 46 proc..

Na trzecim miejscu znalazła się Sprzedaż wyprzedzając Logistykę / Zakupy / Transport oraz Finanse / Księgowość / Controlling, przy jednoczesnym wzroście liczby ofert pracy w każdej z tych branż. W porównaniu z marcem, kategoria ta zanotowała największy wzrost - o 50 proc., a liczba ofert pracy z tej dziedziny stanowiła 15 proc. wszystkich opublikowanych na portalu monsterpolska.pl. Prawie połowę - 48 proc. - stanowiły oferty pracy dot. pracy w sprzedaży detalicznej. Pracodawcy najczęściej zamieszczali oferty dla przedstawicieli handlowych (66 proc.), sprzedawców (22 proc.), sales managerów (prawie 18 proc.) i specjalistów ds. sprzedaży (9 proc.).

W kwietniu utrzymał się również wysoki popyt na pracowników działów Logistyka / Zakupy / Transport. Liczba ofert w tej kategorii wzrosła o blisko 38 proc. w porównaniu do ubiegłego miesiąca. Najbardziej poszukiwani byli specjaliści ds. zakupów, kierowcy i spedytorzy.

Centra Usług Wspólnych (SSC) oraz firmy outsourcingowe dalej intensywnie rekrutowały. Łącznie ich oferty stanowiły 37 proc. wszystkich zamieszonych w kwietniu 2014 na monsterpolska.pl.

Największym zainteresowaniem firm outsourcingowych cieszyli się programiści, których dotyczyła ponad jedna trzecia ofert pracy. Drugie miejsce, analogicznie jak w zestawieniu marcowym, zajęły oferty dla pracowników działu Finanse / Księgowość / Controlling (16 proc.). 8 proc. było adresowanych od osób zainteresowanych pracą w Obsłudze Klienta.

Centra Usług Wspólnych w pierwszej kolejności poszukiwały pracowników do działów Finanse / Księgowość (33 proc.). Prawie jedna trzecia ofert pracy była skierowana do specjalistów IT / Programowania. Co dziesiąte oferta była adresowana do specjalistów HR.

W kwietniu pracodawcy najczęściej poszukiwali programistów. Praca czekała także na inżynierów, księgowych, przedstawicieli handlowych i kurierów.

Ogólna liczba ofert pracy w kwietniu wzrosła według monsterpolska.pl o 13 proc. w ujęciu miesięcznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.