Złote czasy w logistyce. Tak dobrze dawno nie było

- Podczas ośmiu lat pracy w Polsce, nigdy nie widziałem takiego zapotrzebowania na ludzi z branży nieruchomości logistycznych - Mark Twomey, partner zarządzający w firmie Tara HRC.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Złote czasy w logistyce. Tak dobrze dawno nie było

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 wrz 2014 9:10


Wysoki popyt na powierzchnie magazynowe, niska ich podaż oraz rozwój infrastruktury drogowej poskutkowały zwiększonym zapotrzebowaniem na kadry w branży nieruchomości logistycznych.

Podczas ośmiu lat pracy w sektorze nieruchomości w Polsce, nigdy nie widziałem takiego zapotrzebowania na ludzi z tej branży – komentuje Mark Twomey, partner zarządzający w firmie Tara HRC, która prowadzi wiele projektów rekrutacyjnych dla sektora logistycznego.

Czytaj też: Ta firma z branży transportowej sama szkoli młodych

– Peter Bečár awansował na szefa na region CEE w P3. Eva Doyle zrezygnowała z posady w KPMG, aby dołączyć do zespołu przejęć P3 jako doradca ds. fuzji i przejęć. W czerwcu Segro powierzyło Dominikowi Różańskiemu stanowisko menadżera ds. inwestycji na Europę Centralną - podkreśla Twomey.

Czytaj też: Nadchodzą złote czasy dla specjalistów i menedżerów. Oto branże, które potrzebują ich najbardziej

- Chociaż nie wszystkie awanse zostały już ogłoszone jestem pewien, że najbliższe miesiące pozostawią poważne luki w kadrach konkurencyjnych firm – mówi Twomey.

Zielony magazyn

Budownictwo zrównoważone rozwija się w Polsce od kilku lat. Do tej pory dotyczyło głównie budynków biurowych, gdzie odpowiednia certyfikacja staje się standardem. Od niedawana zielone zaczynają być również magazyny.

– Zaczynamy dostrzegać pierwsze „zielone” centra logistyczne i jestem pewien, że jest to zapowiedź trendu, który rozwinie się w przyszłości. Coraz więcej tego typu magazynów będzie powstawać, co wykreuje dodatkowe miejsca pracy – dodaje Mark Twomey.

Autostradą przez Polskę

Skąd tak intensywne zainteresowanie powierzchnią logistyczną w Polsce? – Zdecydował o tym szereg czynników – mówi Mark Twomey.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.