PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Źle napisane CV przekreśla szanse na pracę. Jak je dobrze napisać?

Żeby CV został zauważone przez potencjalnego pracodawcę powinno być m.in. czytelne, a zawarte w nim informacje prawdziwe. Powinno być też dopasowane do konkretnej firmy. Co jeszcze?

Źle napisane CV przekreśla szanse na pracę. Jak je dobrze napisać?
CV powinno podkreślać nasze najistotniejsze z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy kompetencje i zawierać to, co jest ważne na danym stanowisku pracy (fot.fotolia)
REKLAMA

• Nieumiejętnie napisane CV obniża szanse na otrzymanie pracy.

• Życiorys powinien być czytelny, zawarte w nim informacje prawdziwe, żeby dokument nie trafił do kosza, tylko w gąszczu innych został zauważony przez potencjalnego pracodawcę.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• CV powinno być też dopasowane do konkretnej firmy, w której kandydat stara się o pracę.

• Wiedza na temat danej organizacji jest również kluczowa podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Fachowcy podkreślają: dobre CV to połowa sukcesu, dzięki któremu zostaniemy zauważeni przez potencjalnego przyszłego pracodawcę i wyróżnieni spośród innych kandydatów zaproszeniem do kolejnego etapu rekrutacji.

– Dobre CV jest bardzo ważne, ponieważ informacje w nim zawarte oraz forma ich zaprezentowania decydują o tym, czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Jeżeli rekruter nie znajdzie w naszym CV potwierdzenia, że spełniamy kluczowe wymagania na danym stanowisku, to najprawdopodobniej nie będziemy mieli możliwości zaprezentowania się przyszłemu pracodawcy – mówi Natalia Bogdan, prezes zarządu Jobhouse.

Czytaj też: Oto 7 rzeczy w CV, które wzbudzają podejrzenia rekruterów

Przy pisaniu CV można bazować na gotowych szablonach, ale trzeba je wykorzystać kreatywnie, a nie tylko bezmyślnie kopiować. Życiorys to wizytówka kandydata na dane stanowisko i jednocześnie pierwszy test. Eksperci radzą, by nie wysyłać tego samego CV do kilku pracodawców, tylko dostosowywać dokument do wymagań konkretnej firmy. Zły numer referencyjny oferty czy nazwa innej firmy zamieszczone w dokumencie sprawią, że nasze podanie już na samym starcie wyląduje w koszu.

– CV powinno podkreślać nasze najistotniejsze z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy kompetencje i zawierać to, co jest ważne na danym stanowisku pracy. Musimy pamiętać, aby CV było dostosowane do danej firmy, czyli nie kopiujemy zawsze tego samego, tylko dostosowujemy CV do danej oferty pracy – mówi Natalia Bogdan.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Źle napisane CV przekreśla szanse na pracę. Jak je dobrze napisać?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA