PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zielona Linia wspiera obywateli Ukrainy

  • km
  • 25 maj 2022 16:05

Zielona Linia, infolinia urzędów pracy, włączyła się w akcje wspierające uciekających przed wojną Ukraińców.

Zielona Linia wspiera obywateli Ukrainy
Na portalu głównym www.zielonalinia.gov.pl pojawiła się również wersja ukraińska (fot. Shutterstock)
REKLAMA

Zielona Linia (Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia) jest infolinią urzędów pracy. Jej konsultanci udzielają informacji m.in. na temat rejestracji w urzędzie pracy, form wsparcia dla osób bezrobotnych czy zatrudniania cudzoziemców. Od wybuchu wojny na Ukrainie zakres działań Zielonej Linii poszerzył się o wsparcie obywateli tego kraju.

Zielona Linia, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno polskich pracodawców, jak i uchodźców uruchomiła kilka dodatkowych usług, skierowanych do obywateli Ukrainy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 Przeczytaj: Rusza intensywny kurs polskiego dla nauczycieli z Ukrainy

Jedną z dodatkowych usług, które oferuje Zielona Linia obywatelom Ukrainy, jest pomoc w przetłumaczeniu na język polski i przygotowaniu CV. Wystarczy wejść na stronę internetową  zielonalinia.gov.pl i załączyć odpowiedni plik z ukraińskim CV. Specjaliści Zielonej Linii zajmą się tłumaczeniem i przygotowaniem dokumentu po polsku. Tłumaczenia są dokonywane od poniedziałku do piątku. Usługa ta jest świadczona bezpłatnie. Gotowy dokument jest odsyłany na wskazany adres e-mail.

Kolejną usługą skierowaną do obywateli Ukrainy przygotowaną przez Zieloną Linię jest wyszukiwarka ofert pracy.  Znajdują się w niej oferty z Centralnej Bazy Ofert Pracy oraz kilku popularnych portali z ogłoszeniami

Zobacz: Ponad 1/4 Ukraińców nie zamierza wyjeżdżać z Polski

Na portalu głównym www.zielonalinia.gov.pl pojawiła się również wersja ukraińska. Po kliknięciu na górze strony głównej obok flagi ukraińskiej pojawi się strona z informacjami skierowanymi do obywateli Ukrainy, m.in. o tym, jak uzyskać numer PESEL, gdzie szukać pracy, jak zarejestrować się w urzędzie pracy.

W związku z sytuacją na Ukrainie infolinia Zielonej Linii działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20. W tym czasie można zadzwonić (nr tel. 19524) – dostępni są konsultanci, którzy rozmawiają po ukraińsku, napisać (również w języku ukraińskim) – korzystając z kanału czat dostępnego na stronie Zielonej Linii lub kanału Messenger (Facebook).

Konsultanci Zielonej Linii udzielają informacji zarówno obywatelom Ukrainy, którzy chcą pracować w Polsce lub chcą zarejestrować się w urzędzie pracy, jak również pracodawcom chcącym zatrudnić sąsiadów zza naszej wschodniej granicy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zielona Linia wspiera obywateli Ukrainy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA