×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zielona Góra: Nowy inwestor w specjalnej strefie ekonomicznej. Będzie praca dla 300 osób

  • PTWP - PulsHR
    KDS
  • 21 wrz 2017 18:23

Spinko Moto inwestuje w Zielonej Górze. Firma z branży motoryzacyjnej kupiła właśnie jedną z miejskich działek. Planuje wybudowanie hali produkcyjno-magazynowej. Na początku pracę znajdzie w niej 80 osób. Docelowo 300. 

Zielona Góra: Nowy inwestor w specjalnej strefie ekonomicznej. Będzie praca dla 300 osób
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Nowa inwestycja Spinko Moto będzie się mieścić w Zielonej Górze - Nowy Kisielin. To teren znajdujący się w obszarze Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który jest objęty Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

W budowę zakładu i uruchomienie produkcji firma zainwestuje ok. 62 mln zł. Na starcie pracę znajdzie tam ok. 80 osób. Docelowo, planuje zatrudnienie ok. 300 osób.

Zgodnie z harmonogramem prac, rozpoczęcie budowy ma ruszyć już w październiku 2017. Uruchomienie zakładu i rozpoczęcie produkcji w III kwartale 2018 roku. 

Spinko Moto jest firmą, której jedynym udziałowcem jest w 100 proc. polska spółka Spinko z Leszna (działa na rynku od 1950). Dotychczas firma zajmowała się produkcją odlewów ciśnieniowych ze stopów aluminium oraz precyzyjną obróbką odlewów aluminiowych i żeliwnych przeznaczonych dla przemysłu motoryzacyjnego.

Teraz poszerza swoją działalność o produkcję części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych oraz do silników pojazdów mechanicznych ze stopów aluminium. Produkowane elementy będą przeznaczone do turbosprężarek, sprężarek, systemów hamulcowych oraz innych elementów silnikowych.Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Zielona Góra: Nowy inwestor w specjalnej strefie ekonomicznej. Będzie praca dla 300 osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Iga 2017-09-22 10:49:01

    Powstanie i rozwój specjalnych stref ekonomicznych są dowodem na to. że obowiązujące je uregulowania organizacyjne i prawne są zdrowsze i bliższe normalności niż świat poza nimi. Cała reszta jest dla chodzących prosta drogą niewolników biurokracji.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA