Żeby dostać pracę w tej firmie IT, trzeba umieć naprawdę dobrze opowiadać...

Lonne Jaffe, szef firmy Syncsort, ma nietypowy sposób na sprawdzanie kwalifikacji kandydatów do pracy. Podczas rozmowy rekrutacyjnej prosi ich o opowiedzenie historii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Żeby dostać pracę w tej firmie IT, trzeba umieć naprawdę dobrze opowiadać...

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

28 lip 2014 10:47


Zdaniem Jaffe`a, opowiadanie (storytelling) jest potężnym narzędziem komunikacji. - Jeśli w biznesie potrafimy tworzyć fascynujące opowieści, to jest to bezcenne w motywowaniu zespołu, wyjaśnianiu strategicznych celów firmy czy przekładaniu oczekiwań klientów na język pracownika. Bycie gawędziarzem to nie tylko nieoceniona kompetencja w przypadku świeżej krwi, ale i kadry zarządzającej - wyjaśnia dla portalu "Business Insider" Jaffe.

Wspomina początki swojej kariery w IBM. Miał wówczas okazję obserwować i uczyć się od jednego z topowych menedżerów w firmie. - Widziałem jak on kreuje żywą historię wokół kazdego tematu, niezależnie czy rozmawiał z księgową, czy z kimś ze wsparcia technicznego. Od tego czasu zacząłem się skupiać na umiejętności opowiadania przez kandydatów, jako integralnej części procesu rekrutacyjnego - wspomina.

Jednak czy storytelling faktycznie jest tak ważny w biznesie technologicznym? Według szefa Syncsort, technologie są skomplikowane i bywają... nudne, co może się zmienić, jeśli zacznie się ciekawie o nich opowiadać.

- Jeśli coś nie jest ciekawe, nie zwraca naszej uwagi. Dlatego też umiejętność prowadzenia dobrej narracji jest wręcz krytyczna w tej branży. Szczególnie kiedy mówimy o takich aspektach jak rozwój oprogramowania, sprzedaży, strategii czy marketingu - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.