Ze względu na niższe koszty firmy wolą leasingować niż zatrudniać pracowników

Chociaż leasing pracowniczy nie cieszy się w Polsce najlepszą opinią wśród pracowników, pracodawcy cenią go sobie coraz bardziej, głównie dlatego, że pozwala im obniżyć koszty pracy. Wydaje się, że w najbliższych latach popularność tej usługi powinna wzrastać.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ze względu na niższe koszty firmy wolą leasingować niż zatrudniać pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire.pl

16 mar 2016 10:37


- Rynek leasingu pracowniczego w Polsce będzie rósł w tym roku i kolejnych latach. Wynika to z aktualnej sytuacji gospodarczej oraz większej świadomości klientów – mówi Andrzej Trela, dyrektor sprzedaży w firmie LeasingTeam Group.

Częstym powodem, dla którego firma „wypożycza” osoby zatrudnione przez inny podmiot, jest zapotrzebowanie na pracowników do realizacji nowego, ograniczonego w czasie zadania. Leasing pracowniczy okazuje się pomocny również np., gdy stałym pracownikom firmy brakuje umiejętności do wykonania jakiejś pracy, a także w związku z urlopami macierzyńskimi lub wychowawczymi planowanymi przez pracownice.

- Jeśli chodzi o polskich przedsiębiorców, jeszcze nie wszyscy wiedzą, czym jest leasing pracowniczy, dlatego potrzeba edukacji. Należy pokazywać, jakie są zalety tej usługi i jak wiele można dzięki niej zyskać. Wyzwaniem dla branży jest poza tym dostosowywanie się do zmieniających się oczekiwań klientów – uważa ekspert.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.