Zawody z przyszłością: Kurator cyfrowy, projektant śmieci, menedżer śmierci cyfrowej

W 2030 r. najbardziej pożądanymi zawodami będą - według dr Joanny Jeśmian - osobisty kurator cyfrowy, projektant śmieci, ekspert ds. uproszczeń, doradca ds. opieki zdrowotnej, nostalgista czy menedżer śmierci cyfrowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zawody z przyszłością: Kurator cyfrowy, projektant śmieci, menedżer śmierci cyfrowej

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

29 sie 2016 13:44


Kim chcesz zostać kiedy dorośniesz? Wśród dzieci do 10. roku życia odpowiedź, na to pytanie nie zmieniła się od kilkudziesięciu lat. Sportowiec, strażak, inżynier, astronauta, lekarz i nauczyciel. To właśnie te profesje - według najnowszych badań - cieszą się nadal największą popularnością. Może się to jednak zmienić, bo przyszłość przyniesie zapotrzebowanie na zupełnie inne profesje.

Czytaj też: Zawody przyszłości: Community manager, user experience designer

Projektant śmieci i menedżer śmierci cyfrowej

Jak przewiduje dr Joanna Jeśman, ekspert od naukowego przewidywania przyszłości z firmy Idea Couture czy Sparks& Honey, nowojorskiej agencji reklamowej, w 2030 r. będą popularne następujące zawody:

* Personal Digital Curator (osobisty kurator cyfrowy) – specjalista, który doradzi i poprowadzi jak kształtować i komunikować nasze życie prywatne i karierę zawodową w sieci.

* Garbage Designer (projektant śmieci) – będzie zajmował się znajdowaniem nowych zastosowań dla użytych już materiałów lub przeprojektowywał całe firmy, tak by ich produkty były łatwe do przetworzenia dla innych.

* Simplicity Designer (ekspert ds. uproszczeń) – konsultant, który będzie pomagał firmom upraszczać ich funkcjonowanie zarówno w wymiarze ludzkim, jak i proceduralnym.

* Healthcare Navigator (doradca ds. opieki zdrowotnej) – osobisty doradca pomocny podczas nawigowania w labiryntach złożonych systemów opieki zdrowotnej.

* Nostalgist (nostalgista) – skrzyżowanie projektanta wnętrz z opiekunem osób starszych, który pomoże stworzyć wystrój domu czy mieszkania na wzór wybranej dekady z przeszłości.

* Digital Death Manager (menedżer śmierci cyfrowej) – pomoże zakończyć nasze życie w sieci.

 

Mikro kariery - oto nasza przyszłość

- Główne zmiany jakie już teraz obserwuje się na rynku pracy to odejście od stabilnej, linearnej kariery zawodowej w jednej dziedzinie na rzecz realizowania wielu, zróżnicowanych projektów - mówi Jeśmian.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.