PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Zawody przyszłości na wyciągnięcie ręki w polskim serwisie z ogłoszeniami

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 5 sie 2019 13:15

Jest nowy raport pt.: "Pracownik przyszłości". W jego ramach poznajemy jakie będą ogłoszenia o pracę za dekadę.

Zawody przyszłości na wyciągnięcie ręki w polskim serwisie z ogłoszeniami
Adobe Stock
REKLAMA
  • Czy wystarczy solidna wiedza oraz doświadczenie, by utrzymać się na rynku pracy do 2030 r.?
  • Jak pokazuje raport „Pracownik przyszłości” - opracowany przez infuture institute we współpracy z Samsung Polska - w najbliższej dekadzie rynek pracy postawi na kompetencje miękkie. To one, w dobie automatyzacji i sztucznej inteligencji, zrewidują charakter pracy oraz jej definicję.
  • Publikacja raportu „Pracownik przyszłości,” była również okazją do przeprowadzenia debaty „Jobs. For humans only?”, czyli "Praca tylko dla ludzi."

- Do 2030 r. może zniknąć 47 proc. spośród istniejących obecnie zawodów - informują eksperci infuture institute i Samsunga w swoim najnowszym raporcie, którego partnerem jest serwis Pracuj.pl. Badacze prognozują, że w miejsce starych specjalizacji pojawiać się będą nowe, kształtowane przez 32 czynniki zmian. 

Jak podkreślają eksperci, szczególnie istotne będą za dekadę umiejętności z obszaru STEM (science, technology, engineering, maths) oraz szeroko rozumiane umiejętności cyfrowe. 31 proc. badanych przedstawicieli pokolenia X (44-53 lata) ocenia je jako bardzo istotne. Generacja Z (osoby poniżej 22 roku życia) dostrzega przydatność umiejętności cyfrowych na rynku pracy przyszłości (20 proc.), duże znaczenie ma dla niej również umiejętność krytycznego myślenia (12 proc.). Zdolność aktywnego uczenia się, kreatywność, abstrakcyjne myślenie oraz umiejętność dzielenia się wiedzą - to kompetencje, którymi powinien wykazać się pracownik przyszłości.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Robotyzacja jedną z recept na starzenie się społeczeństwa

Zawody jutra

W związku z promocją raportu, w serwisie Pracuj.pl wystartowała kampania edukacyjna promująca ustalenia badaczy. Użytkownicy korzystający z portalu mogą zapoznać się z trzema otwartymi rekrutacjami na stanowiska - Robot therapist, Human enhancement designer czy Health hacker. To przygotowane we współpracy z infuture institute oraz Samsung ogłoszenia o pracę przyszłości, przedstawiające najważniejsze oczekiwania pracodawców w 2030 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zawody przyszłości na wyciągnięcie ręki w polskim serwisie z ogłoszeniami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA