PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Zawód - szpieg. Chętnych nie brakuje

  • Autor: PAP/AH
  • 5 lis 2019 18:06

We wtorek podczas targów pracy a na PGE Narodowym pojawili się  przedstawiciele Agencji Wywiadu. Zainteresowanie tak nietypową pracą było całkiem spore.

Zawód - szpieg. Chętnych nie brakuje
Adobe Stock
REKLAMA
  • Agencja Wywiadu jest urzędem administracji rządowej właściwym w sprawach ochrony zewnętrznego bezpieczeństwa państwa i obsługującym Szefa Agencji Wywiadu.
  • Każdy przyszły oficer Agencji Wywiadu musi sprostać wszystkim kryteriom procedury kadrowej, która trwa około pół roku.
  • Po pozytywnym przejściu etapu rekrutacji nowy pracownik AW może liczyć na wynagrodzenie rzędu 4500 zł netto, a po ukończeniu kilkumiesięcznego szkolenia oficerskiego - prawie 5 tys. zł netto.

Jak przekazali przedstawiciele Agencji Wywiadu (ze względu na charakter służby chcieli pozostać anonimowi), w ostatnich latach ich aktywność w przestrzeni publicznej wzrosła, m.in. pojawili się w mediach społecznościowych, zmodernizowali stronę internetową i rozpoczęli cykliczne wykłady na uczelniach wyższych.

"Stanowi to spójną, świadomą i przemyślaną politykę, która ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat zadań stawianych przed Agencją Wywiadu, jej roli w systemie bezpieczeństwa krajowego i międzynarodowego oraz budowaniu społecznego zaufania do Agencji" - dodali. Wskazali, że kolejnym celem jest "ułatwienie wyszukiwania wartościowych kandydatów".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dlatego - według AW - uczestnictwo w największych w Polsce targach pracy Absolvent Talent Days, które odbyły się we wtorek na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, jest "naturalną kontynuacją budowy wizerunku nowoczesnej służby wywiadowczej oraz ciekawego i solidnego pracodawcy".

Stoisko Agencji Wywiadu odwiedziło bardzo dużo osób. "W zdecydowanej większości potencjalni kandydaci, którzy nas odwiedzili, pytali nas o kwestie dotyczące kryteriów, wymogów i umiejętności, jakie trzeba spełnić, aby wstąpić do służby w Agencji Wywiadu. Pytali też o sprawy związane z pragmatyką naszej służby" - powiedzieli  przedstawiciele Agencji Wywiadu.

Dodali, że podczas targów oprócz rozmowy z potencjalnymi kandydatami przedstawiciele AW przeprowadzali wykłady, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. "Podczas godzinnego wykładu przedstawiamy rolę i miejsce Agencji Wywiadu w systemie bezpieczeństwa państwa, starając się przekazać jak najszerszy zakres wiedzy o naszej służbie" - zaznaczają.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Zawód - szpieg. Chętnych nie brakuje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • jh 2019-11-07 14:16:13

    4500 -5000 netto za taka prace? przeciez to jest smiechu warte.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA