×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zatrudnili psiego behawiorystę

  • Autor: PAP/km
  • 9 lip 2022 16:17

Schronisko dla Zwierząt w Łodzi rozpoczyna współpracę z zoopsychologiem, czyli psim behawiorystą. Będzie pomagać m.in. psom wychodzącym z traumy, nieufnym wobec ludzi - poinformowała dyrektor schroniska Marta Olesińska.

Zatrudnili psiego behawiorystę
Psi behawiorysta będzie pomagać m.in. psom wychodzącym z traumy, nieufnym wobec ludzi (fot. Pixabay)
REKLAMA

Zatrudnienie behawiorysty w schronisku dla zwierząt przy ulicy Marmurowej w Łodzi było jednym z punktów projektu "Zwierzęta w Łodzi są ważne" wybranego przez mieszkańców w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim. Dzięki projektowi wsparcie finansowe otrzymują: Schronisko dla Zwierząt w Łodzi, Animal Patrol Straży Miejskiej oraz Sekcja Konna Straży Miejskiej.

- W łódzkim schronisku po raz pierwszy będziemy współpracować z zoopsychologiem, czyli psim behawiorystą, który pomoże wielu naszym podopiecznym, między innymi zwierzętom bardzo zestresowanym. Nowe miejsce, otoczenie i ludzie powodują, że są to psiaki wycofane, nieufne, które nie nawiązują relacji z człowiekiem  - podkreśla Olesińska. - Praca behawiorysty z takimi czworonogami będzie na pewno długofalowa. Trzeba pomóc im wyjść z traumy - tłumaczyła dodając, że pracy ze specjalistą wymagają również psy radosne, energiczne i ekspresyjne.

- Trzeba im pokazać, jak powinny zachowywać się na spacerze. Jest to rodzaj zwierząt, które mają dużo większą szansę na adopcję i szybciej znajdują nowy dom - wyjaśniła.

Zoopsycholog Gabriela Mikołajczyk, która rozpoczyna pracę w łódzkim schronisku pomaga psom przejawiającym różne problemy behawioralne.

- Staram się wykluczyć zachowania, które utrudniają zwierzętom adopcje. Pomagam przyzwyczaić się czworonogom do nowego domu i stylu życia. Na ten start trzeba psy przygotować. Będzie to ważny element mojej pracy - zwróciła uwagę Mikołajczyk.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zatrudnili psiego behawiorystę
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA