×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zatrudnię programistę. Pytanie jak?

  • Autor: pt
  • Opublikowano: 5 lip 2017 13:20

Specjalista IT potrzebny od zaraz - to zdanie coraz częściej wymawiają menedżerowie w polskich przedsiębiorstwach. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że obecnie 11 proc. firm w Polsce zatrudnia ekspertów IT.

Zatrudnię programistę. Pytanie jak?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Programista to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy.

● infoShare Academy postanowiła zapytać ekspertów z wybranych branż, o rekrutację programistów, warunki pracy oraz umiejętności, które musi posiadać kandydat ubiegający się o pracę w tym zawodzie.

● Rynek pracy IT to specyficzna branża, która z jednej strony cały czas potrzebuje specjalistów, a z drugiej, musi myśleć o tym w jaki sposób ich zatrzymać.

Największy odsetek przedsiębiorstw przyjmuje informatyków w województwie mazowieckim (18 procent) i dolnośląskim (13,7 proc.). Na trzecim miejscu uplasowało się województwo śląskie (12 proc.). Zapotrzebowanie na coraz większą ilość specjalistów związane jest z cyfryzacją organizacji, która nieustannie postępuje.

Programista to obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy w Polsce. To efekt rewolucji technologicznej, która wymaga dostosowania swoich planów biznesowych do bieżącej rzeczywistości. W jaki sposób rekrutuje się dziś programistów? Jak ich zatrzymać i zapewnić atrakcyjne warunki pracy? Jakie umiejętności muszą posiadać?

- W dzisiejszych czasach oprogramowanie znajdziemy w inteligentnych zegarkach, lodówkach czy samochodach. Programistów potrzeba wszędzie, bo przy obecnym tempie rozwoju technologii, biznes bez nich nie przetrwa. Szacuje się, że tylko w Polsce brakuje 50 tysięcy osób w IT - mówi Marcin Pokojski, CEO infoShare Academy, działający od 17 lat w branży IT, mentor w programach dla start-upów.

- Zawód programisty daje nam miejsce na sporą kreatywność, a szybkie efekty codziennej pracy pozwalają często cieszyć się sukcesami. Dlatego programiści to jeden z nielicznych zawodów, w którym większość pracowników naprawdę lubi to co robi - dodaje.

Czytaj też: 7 cech dobrego programisty. Niektóre mogą zaskoczyć

Rekrutacja

Rynek pracy IT to specyficzna branża, która z jednej strony cały czas potrzebuje specjalistów, a z drugiej, musi myśleć o tym w jaki sposób ich zatrzymać. Stąd bardzo ważny jest już sam proces rekrutacji i skuteczne wyselekcjonowanie kandydata.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zatrudnię programistę. Pytanie jak?
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA