Zarząd OLPP będzie większy. Spółka PERN ogłosiła konkurs na wiceprezesa

Rada nadzorcza spółki Operator Logistyczny Paliw Płynnych (OLPP) podjęła w piątek (1 kwietnia) uchwałę o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego na członka zarządu ds. finansowych. Obecnie zarząd, należącej do grupy PERN spółki OLPP jest jednoosobowy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarząd OLPP będzie większy. Spółka PERN ogłosiła konkurs na wiceprezesa

- Wsparcie jednoosobowego dotychczas zarządu OLPP przez profesjonalistę od zarządzania finansami ma ułatwić realizację ambitnych celów i wyzwań, które stoją przed spółką - poinformował w piątek (1 kwietnia) PERN.

Zarząd OLPP jest obecnie jednoosobowy - stanowisko prezesa pełni tam Daniel Betke, powołany w lipcu 2012 r., który wcześniej pracował w PERN m.in. jako zastępca dyrektora biura administracyjnego oraz dyrektor biura przesyłu ropy i paliw.

PERN wyjaśnił, że w postępowaniu kwalifikacyjnym kandydat na członka zarządu ds. finansowych OLPP będzie musiał wykazać się m.in. wiedzą z zakresu finansów spółek prawa handlowego, rachunkowości, oceny projektów inwestycyjnych, audytu i kontroli finansowej, a także znajomością sektora paliwowego.

PERN to jednoosobowa spółka skarbu państwa, strategiczna dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Tłoczy ropę naftową rurociągiem "Przyjaźń" z Rosji - ok. 50 mln ton rocznie - do rafinerii krajowych: PKN Orlen oraz Grupy Lotos, a także dwóch rafinerii w Niemczech: PCK Schwedt i Mider Spergau. W Polsce spółka zarządza siecią ponad 2,6 tys. km rurociągów naftowych i paliwowych oraz bazami magazynowymi o łącznej pojemności ok. 3,2 mln metrów sześc.

Zgodnie z przyjętą przez Sejm w lutym nowelizacją ustawy o działach administracji rządowej od 1 lipca pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej ma przejąć uprawnienia skarbu państwa wobec PERN, a pod nadzorem Ministerstwa Energii mają znaleźć się spółki paliwowe - oprócz PKN Orlen i Grupy Lotos, także Naftoport oraz Siarkopol.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.