Zapotrzebowanie na specjalistów IT nie słabnie

Spośród wszystkich ofert pracy zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl w grudniu 2013, prawie połowa dotyczyła stanowisk związanych z branżą IT. Analogicznie sytuacja wyglądała w poszczególnych miesiącach 2013.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zapotrzebowanie na specjalistów IT nie słabnie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

15 sty 2014 15:20


Kolejno w rankingu branż poszukujących pracowników uplasował się sektor finanse i księgowości. Trzecie miejsce w zestawieniu zajmują firmy poszukujące osób na stanowiska techniczne.

W grudniu 2013 roku niemal połowa ofert pracy - 48,9 proc. - zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl była adresowana do specjalistów IT. Wskaźnik ten nie zmienił się w stosunku do zeszłego miesiąca.

Drugie miejsce na podium grudniowego zestawienia zajęły ogłoszenia dla specjalistów z takich branż jak księgowość, finanse/bankowość z wynikiem 14,9 proc., a ich liczba wzrosła o prawie 3 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem. Trzecie miejsce, podobnie jak w listopadzie, zajęły oferty dotyczące stanowisk technicznych z wynikiem 7,7 proc.

- Obserwujemy stały rozwój branży IT i teleinformatycznej. Trend ten utrzymywał się przez cały miniony rok. Sytuacja tego sektora jest stabilna, a 2014 rok nie powinien przynieść zmian w tym zakresie. Polskie przedsiębiorstwa cały czas się rozwijają, a popyt na usługi z tego zakresu nie maleje. Międzynarodowe koncerny chętnie lokują i rozwijają swoje centra rozwojowe w Polsce, doceniając kompetencje polskich pracowników - podsumowuje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Stale rozwijają się także Centra Usług Wspólnych (SSC). Ich oferty stanowiły aż 56 proc. wszystkich ogłoszeń zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl. SSC poszukiwały głównie pracowników do działów: IT/inżynieria, finanse/księgowość oraz HR.

W porównaniu do listopada, liczba ofert pracy opublikowanych na portalu monsterpolska.pl w grudniu spadła o 12 proc., a w porównaniu z grudniem zeszłego roku - zmniejszyła się o 9 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.