×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W Głuchowie k. Łodzi powstanie centrum logistyczne Zalando

  • Autor: PAP/JS
  • 7 lis 2017 15:38

Jedna z największych platform modowych w Europie Zalando rozpoczyna budowę międzynarodowego centrum logistycznego w Głuchowie koło Łodzi. Inwestor zapowiedział, że stworzy ok. 1 tys. miejsc pracy.

W Głuchowie k. Łodzi powstanie centrum logistyczne Zalando
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Nieruchomość w Głuchowie, którą Zalando stworzy wspólnie z firmą Goodman, ma liczyć ok. 130 tys. m kw. Będzie to centrum logistyczne obsługujące klientów m.in. na terenie Polski, południowo-wschodnich Niemiec i Austrii. Rozpoczęcie testów operacyjnych planowanie jest na koniec 2018 roku.

Jak wyjaśnił wicedyrektor ds. obsługi klienta i logistyki w Zalando Jan Bartels, decydujące znaczenie przy wyborze lokalizacji miało położenie Głuchowa w centralnej Polsce, w pobliżu autostrady A1 i A2, a także obecność potencjalnych pracowników i rozwinięta infrastruktura.

"Nowa inwestycja, przy jednoczesnej synergii z istniejącym centrum logistycznym pod Szczecinem (...) znacznie zwiększy naszą przepustowość" - zaznaczył.

Zalando jest wiodącą platformą modową w Europie. Ma siedzibę w Berlinie, sprzedaje w systemie e-commerce odzież, obuwie i akcesoria, zapewniając ich darmową dostawę i zwrot. W jej asortymencie są znane światowe marki, produkty lokalnych projektantów i marki własne.

Zalando dostosowuje swoją ofertę do specyfiki każdego z 15 obsługiwanych krajów europejskich: Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburga, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Sieć logistyczna firmy obejmuje pięć centralnie położonych centrów oraz magazyny w północnych Włoszech, Francji i Szwecji.

"Nasze adresy internetowe każdego miesiąca generują około 200 milionów odsłon, a w trzecim kwartale 2017 roku 72 proc. pochodziło z urządzeń mobilnych, co daje prawie 22,2 mln aktywnych klientów na koniec kwartału" - poinformowała Aleksandra Wysocka z Zalando.

Według raportu zrealizowanego w kwietniu br. przez Gemius dla branży e-commerce w Polsce ponad połowa (54 proc.) polskich internautów kupuje online. Najsilniejszym czynnikiem zachęcającym do e-zakupów jest ich całodobowa dostępność (82 proc. wskazań).

Z badań wynika też, że e-zakupy są przez internautów postrzegane jako nieskomplikowane, wygodne i tańsze niż te w sklepach tradycyjnych. Wśród polskich konsumentów rośnie poczucie bezpieczeństwa związane z kupowaniem online; w 2016 roku 43 proc. ankietowanych uważało zakupy w sieci za ryzykowne, w 2017 r. opinię tę podzielało 38 proc.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Głuchowie k. Łodzi powstanie centrum logistyczne Zalando
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA