Zakłady Mięsne Sokołów w Jarosławiu zatrudnią 100 pracowników

Zakłady Mięsne Sokołów w Jarosławiu przyjmą do pracy stu pracowników. Większość odbędzie trzymiesięczny staż, a około 30 osób podejmie pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zakłady Mięsne Sokołów w Jarosławiu zatrudnią 100 pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

30 mar 2015 9:25


Zatrudniające ponad 900 osób zakłady Mięsne Sokołów w Jarosławiu przyjmą do pracy - na razie na trzy miesiące - stu kolejnych pracowników. Duża część z nich może liczyć na stałe zatrudnienie. Rekrutację prowadzi miejscowy urząd pracy.

Jak powiedział kierownik działu spraw pracowniczych w jarosławskich zakładach mięsnych Andrzej Gogół, zwiększenie zatrudnienia związane jest m.in. z rozbudową wydziału konfekcjonowania.

Nowi pracownicy, jeśli tylko się sprawdzą i będą chcieli, mają szansę na stałe zatrudnienie" - zaznaczył Gogół. To pierwsza tak duża rekrutacja pracowników w tym zakładzie od kilku lat. Nabór przeprowadzi Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu - w tej sprawie podpisana została już stosowna umowa.

Jak poinformował dyrektor PUP w Jarosławiu Jan Wygnaniec, ze stu zatrudnionych osób większość odbędzie trzymiesięczny staż, a około 30 osób podejmie pracę w ramach robót interwencyjnych. Później forma zatrudnienia ma się zmienić.

„Zakończyliśmy już pierwszą turę rekrutacji, w której udział wzięły osoby do 25. roku życia. W ciągu kilku dni mają się one zgłosić do zakładu, gdzie przejdą szkolenia. W kolejnych turach udział będę brać też osoby po 50. roku życia. Cały proces naboru pracowników planujemy zakończyć do maja" - dodał dyrektor.

Osoby zatrudnione będą na takich stanowiskach jak wędliniarz, rozkrawacz, pakowacz czy konserwiarz.

Z każdym pracownikiem umowa podpisana będzie na trzy miesiące. Dyr. Wygnaniec potwierdził jednak, iż pracodawca zagwarantował, że osoby, które sprawdzą się na swoich stanowiskach, mogą liczyć na stałe zatrudnienie. „Dlatego nie sądzę, że będziemy mieli problem ze znalezieniem chętnych, tym bardziej, że jest u nas dość wysokie bezrobocie" - powiedział dyrektor jarosławskiego PUP.

Obecnie w urzędzie zarejestrowanych jest ponad 9,5 tys. osób bezrobotnych. Na koniec lutego br. stopa bezrobocia w powiecie jarosławskim wynosiła 18 proc. Dla całego regionu wskaźnik ten wynosił 15,3 proc.

Firma Sokołów ma główną siedzibę w Sokołowie Podlaskim. W skład holdingu wchodzi siedem zakładów produkcyjnych: w Sokołowie Podlaskim, Kole, Robakowie, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu i Tarnowie. Grupa produkuje ponad 22 tys. ton mięsa i jego przetworów miesięcznie. Zakład w Jarosławiu zajmuje się przetwórstwem i ubojem wieprzowin

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.