×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zachodniopomorskie. Sytuacja na rynku pracy stabilna, choć bezrobocie jednym z najwyższych w kraju

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 7 gru 2017 13:30

Szczecin, Świnoujście oraz powiat kołobrzeski. W tych trzech regionach województwa zachodniopomorskiego panuje najlepsza sytuacja na rynku pracy.

Zachodniopomorskie. Sytuacja na rynku pracy stabilna, choć bezrobocie jednym z najwyższych w kraju
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W skali województwa w listopadzie 2017 stopa bezrobocia wyniosła 8,6 proc. Było to o 2 punkty proc. mniej niż rok temu w adekwatnym czasie. Ze wstępnych informacji z powiatowych urzędów pracy wynika, że liczba bezrobotnych w województwie zachodniopomorskim na koniec listopada 2017 roku wyniosła 51 693 osoby. 

Jak wskazują urzędnicy, co prawda liczba zarejestrowanych w stosunku do danych z poprzedniego miesiąca zwiększyła się o 86 osób, ale w porównaniu z listopadem 2016 roku jest niższa o 12 292 osoby.

Miasta, w których o pracowników najciężej, to: Szczecin (3,4 proc.), Świnoujście (4,6 proc.) i powiat kołobrzeski (4,8 proc.). Natomiast po drugiej stronie zestawienia znalazły się powiaty białogardzki (19,2 proc.) oraz łobeski (20,2 proc.).

 

Z danych przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego wynika, że w listopadzie 2017 pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy w województwie łącznie 6 859 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. Miesiąc wcześniej było ich 7 747. Rok wcześniej - 5 058. 

Warto zauważyć, że rok 2017 nadal pozostaje rekordowy pod względem spadku bezrobocia w skali całego kraju. Przykładowo w październiku stopa bezrobocia wyniosła 6,6 proc. To o 1,6 pkt. proc. mniej niż przed rokiem i o 0,2 pkt. proc. mniej niż miesiąc temu. Identyczny wskaźnik bezrobocia odnotowano po raz ostatni w styczniu 1991 roku! Z danych resortu pracy wynika, że w tym czasie było 1 071,1 tys. bezrobotnych. Zaś liczba ofert pracy i miejsc aktywizacji zawodowej w urzędach pracy wyniosła 151,2 tys. 

Najmniejsze bezrobocie w listopadzie po raz kolejny odnotowano w Wielkopolsce – 3,8 proc. Na przeciwnym biegunie znajduje się woj. warmińsko-mazurskie, które jako jedyne przekroczyło dwucyfrową liczbę – stopa bezrobocia wynosi tutaj 11,6 proc. 

Powiatem o najniższym bezrobociu jest wolsztyński (1,8 proc.), zaś najwyższe odnotowano już tradycyjnie w szydłowieckim (25,6 proc.).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zachodniopomorskie. Sytuacja na rynku pracy stabilna, choć bezrobocie jednym z najwyższych w kraju

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA