Nowa hala produkcyjna, nowe miejsca pracy i nowe produkty - to efekt otwarcia w Szczecinku zakładu płyt drzewnych przez PHU „Grzeskowiak”.

• Nowy zakład już zatrudnia 30 osób, a wkrótce ma tę liczbę podwoić.
• Powstanie zakładu było możliwe m.in. dzięki funduszom unijnym.
• Zakład powstał w części regionu o najwyższym ubóstwie i bezrobociu.
Z pomocą unijnych funduszy nowy zakład PHU „Grześkowiak” w Szczecinku zastosuje w produkcji innowacyjny proces wytwarzania formatek meblowych z płyt drewnopochodnych. Przedsiębiorstwo już prowadzi proces rekrutacyjny nowych pracowników. Do tej pory zatrudniło już blisko 30 osób, a docelowo liczba ta ma się podwoić.
- Dzięki tej inwestycji firma będzie nie tylko naturalnym zapleczem oraz silnym partnerem dla Kronospanu, ale przede wszystkim rozpocznie realizację ściśle wyspecyfikowanych zamówień dla kontrahentów - tłumaczy prezes przedsiębiorstwa Wojciech Grześkowiak.
Czytaj też: ZUS chce zatrudnić młodych. Idzie na współpracę z uczelnią
PHU „Grześkowiak” był jednym z pierwszych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Otrzymał wsparcie w wysokości 3,4 mln zł, które gwarantowała umowa podpisana z marszałkiem województwa na początku sierpnia 2016 roku.
Koszt całkowity inwestycji wyniósł 7,5 mln zł. Fundusze przyznano w ramach konkursu ukierunkowanego na tworzenie nowych miejsc pracy w Specjalnej Strefie Włączenia, do której należą 74 zachodniopomorskie gminy. To w nich zdiagnozowano największe w regionie ubóstwo czy bezrobocie, a także niski potencjał gospodarczy.
Otwarcie inwestycji w Szczecinku towarzyszyło targom Hausmesse 2017.


KOMENTARZE (0)