Z rodzicami na rozmowę kwalifikacyjną? Dla niektórych Amerykanów to norma

Młodzi Amerykanie nierzadko korzystają z pomocy rodziców podczas poszukiwania pracy. Zabierają ich nawet na rozmowy kwalifikacyjne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Z rodzicami na rozmowę kwalifikacyjną? Dla niektórych Amerykanów to norma

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 sie 2014 8:00


Jak wynika z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych przez firmę Adecco, młodzi ludzie nie zawsze potrafią być samodzielni. Niemal jedna trzecia (30 proc.) respondentów stwierdziła, że ich rodzice są w jakiś sposób zaangażowani w poszukiwanie dla nich pracy.

13 proc. młodych Amerykanów mówi, że mama i tata uruchamiają prywatne kontakty, aby pomóc znaleźć im dochodowe zajęcie, natomiast rodzice 11 proc. ankietowanych wyszukuje dla nich oferty pracy.

Czytaj też: Młodzi za długo siedzą na garnuszku rodziców

Mniejszą samodzielność wykazują mężczyźni – 14 proc. przyznaje się, że rodzice szukają dla nich ogłoszeń. W przypadku dziewczyn odsetek jest niższy. Wynosi 9 proc. Więcej przedstawicieli płci męskiej prosi mamę i tatę także o pomoc przy pisaniu CV i listu motywacyjnego (11 proc.). Jeśli chodzi o kobiety, to zaledwie 4 proc. z nich niesamodzielnie tworzy dokumenty aplikacyjne.

Zaskakuje, że 8 proc. kandydatów w wieku 20 – 30 lat na rozmowę kwalifikacyjną przyprowadza swoich rodziców, a 3 proc. ankietowanych chce, by mama i tata uczestniczyli w rozmowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

leda 2014-08-21 12:42:01

ktoś ich przecież tak wychował...