Yahoo zwolni pracowników i sprzeda aktywa

Yahoo zamierza odzyskać rentowność. W tym celu zwolni 15 proc. swojej załogi i sprzeda część aktywów - donoszą brytyjskie media.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Yahoo zwolni pracowników i sprzeda aktywa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 lut 2016 13:19


Wyniki za zeszły rok, w których firma wykazała 4,3 mld USD straty skłoniły Yahoo do takiej decyzji. Cięcia zredukują liczbę pracowników do około 9000 do końca 2016 r.

Yahoo rozważa także sprzedanie części swojego biznesu. Firma chce się wycofać z niektórych rynków i zawęzić swoją obecność do Ameryki Północnej, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hong Kongu i Tajwanu. Planuje również zamknąć kilka swoich projektów, takich jak Games and SmartTV.

Yahoo spodziewa się zarobić od 1 mld do 3 mld USD w tym roku ze sprzedaży swoich dodatkowych aktywów. Jednak odchudzenie biznesu będzie również oznaczało spadek przychodów za 2016 r.

Nie wszyscy udziałowcy Yahoo są zadowoleni z propozycji.

"Naszym zdaniem ten plan nie zajmuje się istotnymi kwestiami, które obniżyły wartość firmy" - powiedział rzecznik SpringOwl, jednego z udziałowców Yahoo. Jego zdaniem to nieprawidłowe lokowanie kapitału, złe partnerstwa strategiczne i niekontrolowane wydatki są głównymi powodami problemów firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.