×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

X-kom zatrudni pracowników

  • Autor: PAP/AT
  • 2 mar 2018 13:29

W perspektywie najbliższego roku zwiększymy zatrudnienie o około 10 proc. Przede wszystkim rekrutujemy specjalistów oraz osoby do kadry menedżerskiej - poinformował dyrektor handlowy X-kom Przemysław Ladra.

X-kom zatrudni pracowników
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Sprzedawca sprzętu komputerowego X-kom zamierza zwiększyć zatrudnienie o 10 proc.
  • Obecnie firma zatrudnia przeszło 1,2 tys. osób.
  • Spółka planuje również rozbudowę swojego centrum logistycznego, kosztem około 15-30 mln zł.

"Estymujemy, że w perspektywie najbliższego roku zwiększymy zatrudnienie o około 10 proc. Przede wszystkim rekrutujemy specjalistów oraz osoby do kadry menedżerskiej" - poinformował dyrektor handlowy X-kom Przemysław Ladra.

Jesienią 2017 roku firma uruchomiła nowe centrum logistyczne w specjalnej strefie ekonomicznej Euro-Park Mielec w Częstochowie. Na inwestycję składają się dwa obiekty: czterokondygnacyjny biurowiec oraz hala przemysłowa o łącznej powierzchni przekraczającej 10 tys. m kw. Nowy obiekt ma ponad 8,2 tys. m kw. powierzchni magazynowej oraz blisko 1,9 tys. przestrzeni biurowej.

W bliskiej perspektywie spółka planuje przenosiny do nowego biurowca oraz rozpoczęcie kolejnej inwestycji związanej z rozbudową centrum logistycznego, o wartości 15-30 mln zł. Centrum zostało wyposażone w jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów automatyki - automatyzacja pomaga w zarządzaniu gospodarką magazynową i zwiększyć liczbę realizowanych zamówień klientów nawet do kilku tysięcy na godzinę.

Działająca na rynku od blisko 16 lat firma X-kom należy do czwórki największych sprzedawców sprzętu komputerowego w Polsce, jest też największym sprzedawcą w portalu aukcyjnym Allegro (wyłączając indywidualną działalność sklepu Grupy Allegro). Oprócz sprzedaży internetowej, ma 24 salony stacjonarne i rozważa otwarcie nowych.

Jak podała 2 marca spółka, w zeszłym roku jej sklep internetowy oraz salony stacjonarne odwiedziło blisko 19 mln klientów, którzy złożyli niemal 1,5 mln zamówień. Roczne przychody firmy zbliżyły się do 1,4 mld zł, co oznacza około 10-procentowy wzrost wobec poprzedniego roku. Największy udział w sprzedaży towarów mają notebooki, smartfony i tablety, a ponadto drukarki, monitory, projektory, komponenty i akcesoria komputerowe. Swój obecny udział w rynku detalicznym spółka szacuje na około 11-13 proc.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: X-kom zatrudni pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA