Wzrost bezrobocia na Śląsku najmniejszy od lat

- W styczniu tego roku w woj. śląskim przybyło 10 tys. bezrobotnych - wynika z szacunkowych danych powiatowych urzędów pracy. Rzeczniczka Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach wskazuje, że był to najmniejszy styczniowy przyrost bezrobocia od 2009 roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wzrost bezrobocia na Śląsku najmniejszy od lat

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

6 lut 2014 18:56


Styczeń co roku jest miesiącem znaczącego przyrostu liczby bezrobotnych - w powiatowych urzędach pracy odnotowywano zwykle kilkanaście tysięcy osób. Tak było w latach 2009-2013, kiedy do urzędów pracy zgłaszało się w styczniu od ok. 14 do ok. 16 tys. bezrobotnych.

"Warto podkreślić, że styczniowy wzrost bezrobocia był mniejszy niż w latach ubiegłych. Według szacunkowych danych liczba zarejestrowanych wzrosła o ok. 10 tys. osób w stosunku do stanu z końca grudnia 2013 roku" - poinformowała w czwartek rzeczniczka Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Paulina Cius.

Czytaj też: Taka była stopa bezrobocia w grudniu

WUP podaje również, że w styczniu pracodawcy zgłosili dużą, jak na miesiąc zimowy, liczbę ofert pracy - 10,4 tys. Od 2009 roku liczba zgłoszeń wahała się od ok. 6 do ok. 9,5 tys.

Według stanu na koniec grudnia 2013 roku liczba bezrobotnych w woj. śląskim wyniosła ok. 208,2 tys., z czego ponad 111 tys. to kobiety. Wskaźnik bezrobocia na koniec roku wyniósł 11,2 proc. wobec 13,4 proc. w kraju. Wśród gmin i powiatów największe bezrobocie odnotowano w powiecie częstochowskim - 21,7 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.